נשים יקרות, אתן חופרות!
חברה שלי התלוננה בפניי שבעלה אף פעם לא מקשיב לה. "אני מרגישה כאילו אני מדברת ללמפה". כששאלתי אותה על מה היא מדברת עם בעלה, לא הופתעתי מכך שהוא לא ממש קשוב אליה. מסתבר שחברתי היקרה מצפה מבעלה להיות מרותק לשיחות בנושאים כמו הדיאטה שלה או פריטי האופנה החדשים שרכשה בקניון.
אין ספק שתקשורת היא דבר חשוב בזוגיות, אבל יש להבדיל בין שיחות סתמיות לבין שיחות חשובות. ברור שאם בעלך לא קשוב אליך כאשר את מנסה לשוחח איתו על נושאים עמוקים כמו הרגשות שלך, השאיפות שלך, המריבה שלך עם החברה הכי טובה - יש כאן בעיה.
צילום: pexelsצילום: pexels
צילום: pexels
(צילום: pexels)
אבל אם הוא מביע פחות עניין כשאת מדברת על דברים סתמיים, אנא, אל תשפטי אותו לחומרה על כך. שימרי את השיחות האלה לחברות שלך. הרי נשים מדברות על הכל. זה נתון ידוע לכולם. כל נושא שיחה הוא כשר מבחינתנו. אם נושיב שתי נשים אחת ליד השנייה במהלך טיסה, תוך כמה שעות הן יכירו בעל-פה את קורות החיים האחת של השנייה. אצל גברים המצב הוא בדיוק הפוך. הם אוהבים לדבר כמה שפחות, וכאשר הם כבר מדברים, נושאי השיחה שלהם הם לרוב נושאים טכניים - ספורט, עבודה, שוק הבורסה וכד'.
אז בבקשה מכן נשים יקרות, אל תהיו כמו חברה שלי שמסתכלת על השלילי ולא על החיובי. נכון שבעלה לא ממש משתף איתה פעולה כשהיא מנסה לייצר שיחה על שטויות. אבל בזמן אמת, כשהיא באמת צריכה אותו - הוא שם בשבילה במאה אחוז, וזה מה שחשוב בזוגיות.
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".
לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון