אם עדיין לא הבחנתם בכך – נובמבר הפך להיות חודש המבצעים הביזאריים – כל שנה צץ איזשהו שם חדש שמאפשר חגיגת מחירים. פעם היה פה רק בלאק פרידיי, היום יש גם את יום הרווקים הסינים, סייבר מנדיי, שופינג IL, ובחנויות מסוימות כבר דואגים להשלים את הימים שבין לבין.
ברור אם כך שחודש נובמבר הוא חודש של חגיגה לחובבי השופינג, אבל אצל זוגות רבים, שהולכים לקניות יחד, יש את זה שנהנה מהחוויה ויש את זה ש"נגרר"...
אילוסטרציה. צילום: shutterstockאילוסטרציה. צילום: shutterstock
אילוסטרציה. צילום: shutterstock
(אילוסטרציה. צילום: shutterstock)
החלטנו לבדוק מה הפתרונות שהחנויות מספקות ל"נגררים"? לשם כך הסתובבנו במגוון חנויות במבנה גן שמואל ובדקנו מה האפשרויות העומדות בפני ה"נגרר" הטיפוסי.
המיקום הקלאסי ל"נגררים"
בתי הקפה והמסעדות הם המקום האידיאלי ל"נגררים". אתם מוזמנים לרכוש ל"נגרר" איזה ספר טוב, חוברת תשבצים או עיתון, ולתת לו ליהנות מקצת שלווה באחד מבתי הקפה או המסעדות שבמתחם מבנה גן שמואל: לנדוור, קפה-קפה, פסטה בסטה, וניליה. שם הכסאות נועדו שישבו עליהם, שם מקבלים בברכה ובאהבה כל מי שרוצה לנוח. אחרי שתסיימו את הקניות – תצטרפו ל"נגרר" ובבלאק פרידיי – בהצגת חשבונית מהקניות שעשיתם (בקנייה מעל 299 שקלים בחנויות מבנה גן שמואל) תקבלו קינוח מפנק ב- 10 שקלים בלבד.
המיקום ה"קלאסי" לנגררים. צילום באדיבות מבנה גן שמואלהמיקום ה"קלאסי" לנגררים. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
המיקום ה"קלאסי" לנגררים. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(המיקום ה"קלאסי" לנגררים. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
לחובבי הרפתקאות
אם אתם מההרפתקנים ומחובבי האתגרים, יש עוד כסאות עליהם תוכלו להושיב את ה"נגרר". בחנות GOLF מיקמו כיסא ליד תאי המדידה של הגברים, במקום הכי מרוחק מתאי המדידה של הנשים. אם נצא מנקודת הנחה שהמשתמש העיקרי ב"כיסא ההמתנה" יהיה גבר, יתכן שזה מטעמי צניעות, ויתכן שמתוך התחשבות בגבר המסכן שמתבקש לחוות דעה בנושאים שאינו מבין בהם – כדי שלא ימעד בלשונו, כפי שאומרים "שומר נפשו ירחק".
ספסל ה"נגררים". צילום באדיבות מבנה גן שמואלספסל ה"נגררים". צילום באדיבות מבנה גן שמואל
ספסל ה"נגררים". צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(ספסל ה"נגררים". צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
בחנות LEE RENGLER תאי ההלבשה מוסתרים מאחורי קיר. בצמוד לקיר יש ספסל נחמד ל"נגררים מפרגנים", אבל "נגרר" שמעוניין להתחמק, יכול להתמקם על כיסא בסמוך לקופה – הנקודה האחרונה לפני היציאה מהחנות. ואם ה"נגרר" הוא גם המשלם – הרי שזו הנקודה שבה התועלת ממנו גם תהיה הגבוהה ביותר.
החנויות שבהן הישיבה מתקבלת באופן הכי טבעי הן כמובן חנויות הנעליים, ב"גלי" ו"גזית" דואגים מראש לספסלים שמאפשרים מדידה נוחה. גם אם ה"נגרר" לא מודד, הוא עדיין יכול להשתלב בחנות בלי לזכות ביותר מידי מבטי רחמים מ"נגררים" אחרים או מבטי קינאה מאלה שלא הספיקו לתפוס כיסא.
מה ימדוד ה"נגרר"? צילום באדיבות מבנה גן שמואלמה ימדוד ה"נגרר"? צילום באדיבות מבנה גן שמואל
מה ימדוד ה"נגרר"? צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(מה ימדוד ה"נגרר"? צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
לשמחת ה"נגררים" נספר שבחנויות בגדים רבות מוכרים גם נעלים, ב"נאוטיקה-טימברלנד", "לי קופר", ו- "The north face" , כך שגם בהן יוכלו למצוא כיסאות. אבל אם במקרה יש יותר משני אנשים שמעוניינים למדוד נעלים באותו הזמן, כנראה שה"נגרר" ימצא את עצמו נזרק מהמקום. "נגרר" יצירתי יכול פשוט לבקש למדוד זוג נעלים, אך הוא מסתכן בכך שאולי ישתכנע גם לרכוש אותן...
יש חנויות שבהן הכיסא קיים, אך יש בו סוג של סיכון. אלה חנויות האיפור והקוסמטיקה כמו "סופר פארם" ו-WOW , בהן הכיסאות מיועדים בעיקר לנסייניות של המוצרים, ומי שמתיישב בהם כמו מזמין באופן אוטומטי ייעוץ מאחת מיועצות היופי. מכיוון שרוב יועצות היופי מנוסות מאוד ונהנות מעמלה על המכירות, אין שום סיכוי שה"נגרר" לא יצא ביום כזה עם שלל קרמים ומוצרי טיפוח שיעזרו לו להיראות צעיר יותר, רענן יותר, מטופח יותר ועם הרבה הרבה פחות כסף בארנק. לחובבי הטיפוח ניתן לומר שהשימוש בכיסאות הללו הוא סיכון מחושב. לאחרים נייעץ להימנע.
כסא עם סיכון. צילום באדיבות מבנה גן שמואלכסא עם סיכון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
כסא עם סיכון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(כסא עם סיכון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
לדעתנים
יש חנויות בהן ישיבה על הכיסא היא סוג של אמירה. בחנות BIG BOX ישיבה על הכיסא אומרת "אני רוצה לעשות הזמנה". בחנות "באג" ישיבה על אחד מכסאות הגיימרים הפזורים בחנות אומרת "אני מתעניין ברכישת כיסא כזה". "נגררים" לא תמיד מודעים לכך, ולכן חשוב לעדכן אותם שלא יופתעו כשאיש המכירות ייגש אליהם עם ציפייה לשליפת כרטיס אשראי. מענה כמו "אני רק נח פה" כנראה לא יתקבל בהבנה, ועלול לגרור אחריו במקרה הקל מבטים עויינים. פשוט אל...
צילום באדיבות מבנה גן שמואלצילום באדיבות מבנה גן שמואל
צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
לעייפים
מזל שה"נגרר" הטיפוסי כל כך עייף, שהוא מרגיש נוח לשבת בכל מקום ובכל סיטואציה. גם אם זה ב"חלון הראווה" של "אופטיקה הלפרין" או בפינה ב"סטימצקי". הוא לא מרגיש מובך, הוא לא מרגיש בעונש, הוא רק מחכה לרגע שירגיש שוב את כפות הרגליים. בשלב מסויים במסע השופינג לא מעניין את ה"נגרר" אם הכיסא ממש קטנטן, כמו בחנות "boardstation" הוא עדיין ישב עליו. גם לא מעניין אותו אם הוא נמצא בחנות שמה שמוכרים בה זה בדיוק מה שמעניין אותו, כמו ב"מגה ספורט" הוא פשוט צריך לשבת, ויפה שעה אחת קודם.
כיסא בפינה. צילום באדיבות מבנה גן שמואלכיסא בפינה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
כיסא בפינה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(כיסא בפינה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
או ליד הקופה. צילום באדיבות מבנה גן שמואלאו ליד הקופה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
או ליד הקופה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(או ליד הקופה. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
מה שרוב בעלי החנויות לא מבינים, זה שככל שה"נגרר" ירגיש יותר בנוח, כך לחובב השופינג יהיה יותר זמן לנצל את מבצעי החודש וסל הקנייה יגדל. מי שהבינה את זה ולקחה את הנושא לאקסטרים היא חנות "רעומה". שם ה"נגרר" מקבל כיסא של מלך, שכאילו נלקח ממשחקי הכס. המוכרות בחנות תמיד יציעו לו גם כוס קפה, ובימים מיוחדים של מבצעים, השקות קולקציה וחגים הוא גם יקבל שם נשנושים מפנקים. המטרה היא כמובן להקל על ה"נגרר" בבילוי הארוך והמתיש (מבחינתו) אבל גם "להמתיק את הגלולה" כשמגיעים לשלב החשבון...
כסא של מלך. צילום באדיבות מבנה גן שמואלכסא של מלך. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
כסא של מלך. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(כסא של מלך. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
ולסיום נצרף פה אזהרת פאדיחה – אם לא תאפשרו ל"נגרר" כל שעה כמה דקות של מנוחה לרגליים, אל תתפלאו אם תמצאו אותו משתרע בהפגנתיות על המיטה ב- GOLF&CO או על אחת הספות במילגה...אנחנו רק שמים את זה כאן. מפה והלאה – העניין נתון להחלטתכם.
אפשר גם להשכיב את ה"נגרר" לישון. צילום באדיבות מבנה גן שמואלאפשר גם להשכיב את ה"נגרר" לישון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
אפשר גם להשכיב את ה"נגרר" לישון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל
(אפשר גם להשכיב את ה"נגרר" לישון. צילום באדיבות מבנה גן שמואל)
מבנה גן שמואל. פארק מסחרי, גן שמואל. שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:30, שישי 9:00-17:00, שבת 10:00-21:30.
מבנה גן שמואלמבנה גן שמואל
מבנה גן שמואל
(מבנה גן שמואל)