חניה בחדרה ודוח (צילום מסך)חניה בחדרה ודוח (צילום מסך)
חניה בחדרה ודוח (צילום מסך)
(חניה בחדרה ודוח (צילום מסך))
נושא החנייה בחדרה שוב עולה לכותרות בתזמון מעניין, כשהרצון הוא לכאורה, להפוך את הנושא לשיח ציבורי מוביל לקראת הבחירות הקרובות בסוף 2018.
נושא החנייה והדוחות בחדרה מעסיק רבות את התושבים במהלך השנתיים האחרונות, אך הפעם ישנה עליית מדרגה בהצהרות. חבר המועצה מהאופוזיציה אוהד מרחב, פרסם בשבוע החולף סרטון לוחמני, בו הוא טוען כי בחדרה יש לא פחות ממה שכינה "קומבינת חניית החינם".
"חניית חינם עולה לנו ביוקר", אמר מרחב בסרטון לציבור. "בימים אלה מונח על שולחן המועצה תקציב עיריית חדרה לשנת 2018. בדיקה בין הסעיפים של התקציב מגלה שעיריית חדרה בונה עליכם שתכניסו לה 12 מיליון שקלים מדוחות חניה. חניתם כחוק או לא – הכיס שלכם והמשכורת שלכם הפכה להיות סעיף תקציבי בעיריית חדרה ולבזבוזים של גנדלמן".
אוהד מרחב והדוחות (צילום מסך)אוהד מרחב והדוחות (צילום מסך)
אוהד מרחב והדוחות (צילום מסך)
(אוהד מרחב והדוחות (צילום מסך))
מרחב טוען כי בחודשים האחרונים הגיעו לידיו עשרות של דוחות חניה שקיבלו תושבים. מרחב, שבדק את הדוחות, גילה לדבריו כי חלקם אינם מוצדקים.
בימים אלה הקים מרחב צוות של מתנדבים אשר שם לעצמו מטרה: כל תושב שקיבל דוח חניה וחושב שנעשה לו עוול, ישלח את הדוח עם הסבר על המקרה לצוות של מרחב במטרה לבחון הגשת ערעור וביטול הדוח.
העירייה: "חבר המועצה מרחב כנראה שכח שבשנת 2016 ו-2015 הוא הצביע בעד התקציב שבו היה סעיף של הכנסות מדוחות חנייה"
בעיריית חדרה הגיבו באריכות לנאמר על ידי מרחב ומסרו: "עיריית חדרה הנפיקה למעלה מ-26 אלף תווי תושב לתושבי העיר, שנהנים מחנייה חינם בכחול לבן בכל רחבי העיר. אנו שמחים שחבר המועצה מרחב דואג לתושבי זיכרון יעקב, בנימינה, אור עקיבא, ויישובי ואדי ערה שמגיעים לחדרה לקבל שירות ונדרשים לשלם חנייה כחוק, וזאת בניגוד לתושבי חדרה בעלי תו תושב שכאמור חונים ללא תשלום.
החניון ליד עיריית חדרההחניון ליד עיריית חדרה
החניון ליד עיריית חדרה
(החניון ליד עיריית חדרה)
"ההכנסות מהחנייה גדלו בין היתר בעקבות העלאת המחיר לשעת חנייה ל-5 שקלים לשעה. בנוסף, בעקבות מאבקו של ראש העיר הושב לציבור החניון הסמוך לבניין העירייה, שניתן בעבר על-ידי מקורביו של מרחב לאנשים פרטיים שהפעילוהו במשך שנים רבות.
"בעקבות השבת החניון לציבור, נכנסים לקופת העירייה מאות אלפי שקלים מנהגים שאין להם תו תושב חדרה וזאת בתוספת לדוחות חנייה שנרשמים בחניון כנגד תושבי חוץ שאינם משלמים עבור חנייה כנדרש על פי חוק. סכומים גדולים אלה, שבעבר נכנסו לכיסם הפרטי של מקורבים, מהווים כיום חלק מהגידול בהכנסות מהחנייה ומשמשים לרווחת ציבור תושבי חדרה ולטובת פיתוח העיר.
"חבר המועצה מרחב כנראה שכח שבשנת 2015 הוא הצביע בעד התקציב שבו היה סעיף של הכנסות מדוחות חנייה בגובה 10 מיליון שקלים, כאשר בפועל גבו 13 מיליון כשתושבי חדרה בעלי תו תושב היו מוגנים מדוחות חנייה. חבר המועצה מרחב כנראה גם שכח שבשנת 2016 הוא הצביע בעד התקציב שבו היה סעיף הכנסות מדוחות חנייה בגובה 9 מיליון שקלים, כאשר בפועל נגבו 12.3 מיליון שקלים מתושבי חוץ. המספרים מלמדים כי תחזית התקציב לשנת 2018 נמוכה מהגבייה בפועל בשנים עברו".