תאונות דרכים מתאפיינות עם פגיעות גוף קלות כמו צליפת שוט או פגיעות קשות שמובילות לנכות ובמקרים קיצוניים אף למוות וזאת למרות הטכנולוגיה המתקדמת למניעת תאונות שמותקנת ברכבים, אופנועים ומשאיות. חשוב לציין, כי במקרה ונפגעתם בתאונת דרכים מגיע לכם או לבני משפחתכם פיצוי כספי בגין תאונת הדרכים וזאת ללא שאלת האשמה – כלומר גם אם תאונת הדרכים הייתה באשמתכם אזי תהיו זכאים לקבל פיצוי כספי בגין התאונה וזאת בהתאם לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים,תשל"ה-1975. למשרד עו"ד אריאלה גפן מגיעים לקוחות רבים אשר אינם מודעים לזכויותיהם לעניין תאונת הדרכים והפיצוי הכספי שמגיע להם ויתרה מכך מה הסיכונים בניהול לא נכון של תיק תאונת דרכים והשפעתו על הנפגע.
1 צפייה בגלריה
עו"ד אריאלה גפן
עו"ד אריאלה גפן
עו"ד אריאלה גפן
(צילום: canva)
וכאן חשוב לציין כי חשוב שתפנו לייעוץ משפטי ממוקד ונכון אצל עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומומחה בתחום דיני הנזיקין שיש לו לפחות 20 שנות ניסיון בתאונות דרכים על מנת שתוכלו למצות את כל הזכויות שמגיעות לכם שכן בתאונת דרכים נזקי גוף יכולים להיות קשים מאוד ואף לגרום לנכות צמיתה קשה עם פגיעה משמעותית או הגבלות פיזיות אחרות שעלולות להשפיע על יכולת הנפגע להמשיך לעבוד ועל תפקוד תקין בחיי היומיום במקרי רבים יידרש לנפגע תאונות הדרכים תהליך ארוך לשיקום הכולל סיוע ותמיכה על מנת להתאושש במהירות מהאירוע הטראומטי.
חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 כאמור, תאונות דרכים בישראל הן דבר שמתרחש באופן תדיר ואף עלולות לגרום לפגיעות פיזיות קשות להשלכות ארוכות טווח על נפגע בתאונות דרכים ובשל כך נחקק חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 אשר מאפשר הגשת תביעה בגין נזקי הגוף מחברת הביטוח כאשר שאלת האשמה של נפגע בתאונות הדרכים אינה רלוונטית, אלא רק קיומם של פוליסת ביטוח חובה ורישיון נהיגה בתוקף. במדינת ישראל כל כלי רכב מנועי חייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה כאשר מטרת פוליסת הביטוח הינה לפצות את נפגע תאונת הדרכים בגין נזקי הגוף. אריאלה גפן כעורכת דין נזיקין בכלל וכעורכת דין תאונות דרכים בפרט ממליצה שלא לנסוע ברכב מנועי ללא פוליסת ביטוח חובה בתוקף בין אם אתה נהג או נוסע שכן במשרדנו אנו נפגשים מדי יום עם נפגעי תאונות דרכים שאם לא היו נוהגים ברכב המכוסה בביטוח חובה חייהם וחיי בני משפחתם היו נפגעים בצורה משמעותית הן כלכלית והן שיקומית. כמו כן, נהגים שנהגו ללא פוליסת ביטוח חובה ודרסו הולכי רגל או רוכבי אופניים חשמליים יהיו חשופים לתביעה כספית על פי פקודת הנזיקין שעלולה להגיע למאות אלפי שקלים חדשים ולמוטט אותם כלכלית.
תאונת דרכים פגע וברח- מי מעניק פיצויים? ישנם לא מעט הולכי רגל, רוכבי אופניים חשמליים או רוכבי קורקינט חשמלי שנפגעו בתאונות דרכים קשות שמוגדרות כפגע וברח. במקרה של תאונות פגע וברח נפגעי תאונות הדרכים אינם יכולים לאתר את הנהג שפגע בהם ולכן לכאורה הם לא יכולים לקבל את הפיצוי המגיע להם מחברת הביטוח של הפוגע. במקרה הזה, אם אדם נפגע כתוצאה מתאונת פגע וברח הוא יכול להגיש תביעה נגד "קרנית" שהינה קרן ממשלתית אשר הוקמה לפצות נפגעי תאונת דרכים במידה והנהג הפוגע לא היה לא היה מבוטח בביטוח חובה על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים או שלא ניתן היה לאתר את הנהג הפוגע.
כיצד תקבלו את הפיצויים המקסימליים לאחר מעורבות בתאונה? מדי שנה מוגשות מאות תביעות תאונות דרכים בישראל כאשר התביעות השכיחות ביותר נסובות סביב תאונות דרכים של רכבים מנועים, פגיעה בהולכי רגל ובשנים האחרונות יותר ויותר אנו נתקלים בתאונות של אופניים חשמליים או קורקינטים חשמליים שבסופן חברות הביטוח נאלצות לשלם כל שנה סכומים כספיים גבוהים מאוד. כאשר מדובר בתאונות דרכים, בתי המשפט בישראל מייחסים חשיבות רבה לתיעוד בכלל ולמסמכים הרפואיים בכלל, לכן מומלץ ע"י עו"ד אריאלה גפן לשים לב לפרטי התיעוד במיוחד לאחר אירוע התאונה ולוודא שהפרטים שמסרתם נרשמו בצורה נכונה. לדוגמא, במעמד הדיווח לרופא בחדר המיון יש משמעות ראייתית לדיווח ויש לבדוק כי הרופא כתב את העובדות כהווייתן. בכדי לקבל את הפיצויים המקסימליים בתאונת דרכים שבה הייתם מעורבים ונפגעתם במהלכה, הנה כמה דברים שחשוב שתעשו: ראשית כל, חשוב שתחליפו פרטים עם הרכב הפוגע או עם כלי הרכב שמעורבים בתאונה. הפרטים יכללו את כל הפרטים של הנהג, מספר הרישיון, פוליסת ביטוח החובה, מספר הרכב, תעודות הזהות ועוד. אם יש עדים לתאונה חשוב מאוד שתיקחו את כל הפרטים שלהם על מנת להיעזר בהם במקרה הצורך. כמו כן, חשוב מאוד לתעד את כל הנזקים שנגרמו לרכב שלכם בשל התאונה וכן, לתעד את כל טיפול הרפואי שניתן לרבות שמירת מסמכים רפואיים המעידים על הפגיעה שנגרמה לכם כתוצאה מהתאונה. כל אלה דברים שיסייעו לכם לקבל את הפיצוי המקסימלי שמגיע לכם. בין אם הייתם מעורבים בתאונה כהולכי רגל, נהגים ברכב פרטי או אפילו כרוכבי אופנוע, חשוב שתפנו לעורך דין תאונת דרכים או ל- עורך דין תאונת אופנוע מומחה ומנוסה, אשר יוכל לסייע לכם להוציא את הפיצויים הכספיים המקסימליים המגיעים לכם.
אריאלה גפן - עורכת דין תאונות דרכים עורכת הדין אריאלה גפן צברה את הניסיון המשפטי העשיר שלה בתביעות תאונות דרכים כאשר ייצגה את חברות הביטוח הגדולות בישראל כעורכת דין בכירה בתיקי תאונות דרכים מורכבים וקשים. עו"ד אריאלה גפן מינפה את הניסיון המשפטי הרב שלה (מעל 20 שנים) לטובת הקמת משרד עורכי דין נזיקין על מנת להעניק שרות משפטי מקצועי ממוקד ונכון עבור נפגעי תאונת הדרכים מול חברות הביטוח הגדולות החזקות במדינה. ההיכרות הקרובה של עו"ד אריאלה גפן עם הביורוקרטיה, אופן התנהלות המערכת המשפטית והגופים השונים, לרבות חברות הביטוח, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי, מאפשרת לעו"ד אריאלה גפן להשתמש בכלים והידע שצברה במטרה לנצח בתביעות תאונות דרכים ולהבטיח ללקוחותיה אפס פשרות באשר למיצוי זכויותיהם המלאות בצורה המקצועית והטובה ביותר.