רופאי בית החולים הלל יפה בחדרה הצליחו להציל את חייהם של יולדת ושל עוברה: עופרה פלג מסורי (39) , תושבת כרכור, הגיעה לחדר מיון יולדות של המרכז הרפואי הלל יפה כאשר היא סובלת מכאבים עזים ובעוד שהיא נמצאת בחודש השביעי להריונה. פלג מסורי הניחה כי מדובר בצירי לידה ומיהרה לבית החולים.
אלא שאבחון שבוצע על ידי המיילדת מיכל קוגלובסקי גילה כי לא מדובר בכאבים עקב צירי לידה אלא בקרע פתאומי ברחם שהיווה סכנת חיים ליולדת ולעובר. פלג מסורי הובהלה לניתוח חירום קיסרי, שעבר בהצלחה והציל את חייה וגם את חיי העובר, שנולד במשקל 1.280 קילוגרמים ובימים אלה מתאושש בפגיית המרכז הרפואי.
"במסגרת עבודתי אני מוקפת נשים כאובות מדי יום, אך הכאב של עופרה היה נראה לי שונה. עלה בי חשד כי מדובר במשהו חריג ולא בצירים מוקדמים ומיד הזעקתי רופא. במקביל הכנתי אותה לניתוח קיסרי, במידה שיעלה צורך בכך. הרופא שהגיע ביצע בדיקת אולטרסאונד בה נצפתה האטה בדופק העובר ועופרה הובהלה במהירות לחדר ניתוח" סיפרה המיילדת.
ד"ר אמיר נאה רופא בכיר באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שביצע את הניתוח סיפר: כבר בפתיחה של הבטן ראינו קרע מלא של הרחם והעובר נמצא בתוך חלל הבטן. למזלנו, היא הגיעה בזמן לניתוח בהול , כך שהשלייה עדיין לא נפרדה. במידה שהשלייה הייתה נפרדת, רוב הסיכויים שהעובר לא היה מצליח לשרוד".
ד"ר חיים דוד, מנהל חדרי לידה ומחלקת יולדות במרכז הרפואי הלל יפה, שניהל את האירוע המורכב, הוסיף: "קרע ברחם מתרחש לרוב בשבועות מתקדמים יותר של הריון בעקבות צירים או זירוז. במקרה זה הקרע התרחש באופן ספונטני, בשבוע יחסית מוקדם להריון. מדובר במקרה חירום נדיר, שעלול לסכן הן את העובר והן את האם, שעלולה לסבול מדימום פנימי מאסיבי".
פלג מסורי אמרה כי "ללא ספק זהו נס חג החנוכה שלה".