127 דוחות כנגד אופניים חשמליים, נרשמו לאחרונה על ידי השיטור העירוני בחדרה. מתוכם, 40% כנגד בני נוער בגילאים 16-18. הדוחות שנרשמו הם ברובם בגין נסיעה והרכבה אדם נוסף, חציית רמזור אדום ודיבור בטלפון במהלך הנסיעה/
עיריית חדרה, היא מהראשונות בארץ שיחד עם השיטור העירוני ותוכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים, מבצעת מסעי הסברה ואכיפה כנגד עבירות של רכיבה על אופניים חשמליים.
בעירייה ציינו כי "יש לזכור כי הרכיבה מותרת לפי חוק מגיל 16 בלבד, וכי ניתן לרכוב בעיר רק בשבילי אופניים, ובהיעדר שביל אופניים יש להקפיד להיצמד לימין הכביש. אין לרכב על המדרכות. מאחר שהן שייכות להולכי הרגל והרכיבה עליהן אסורה.
דוחות לאופניים חשמליים בחדרה  (צילום: דוברות עיריית חדרה)דוחות לאופניים חשמליים בחדרה  (צילום: דוברות עיריית חדרה)
דוחות לאופניים חשמליים בחדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)
(דוחות לאופניים חשמליים בחדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה))
"עוד יודגש כי יש להקפיד על חבישת קסדה, וברכיבת לילה יש להקפיד על נראות: חובה להשתמש באורות קדמיים, אורות אחוריים ומחזירי אור. בנוסף מודגש כי שימוש בטלפון סלולרי בזמן נסיעה, או רכיבה עם אוזניות, אסורים ומסוכנים. בעיריית חדרה מציינים כי המטרה היא הגברת הביטחון בקרב הולכי הרגל והרוכבים באחד".
כמו כן לראשונה בחדרה נכנס שיעור תעבורה למערך השעות ונלמד בקביעות לאורך כל שנת הלימודים. החלוץ לפני המחנה הייתה חטיבת הביניים תיכון חדרה בית אליעזר, בה התקיים השיעור כל השנה, עם דגש על הסכנות הטמונות ברכיבה לא זהירה באופניים חשמליים, כולל סימולטור.
בקמפוס בית אליעזר, מציינים כי, נכנס לחטיבה רכז לתחום, אשר לאורך כל השנה מלמד את המקצוע החשוב הזה. "אנחנו עובדים בשותפות מלאה עם הפיקוח העירוני והמטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה וכולי תקווה שנצליח לייצר שינוי בתרבות הרכיבה של תלמידינו היקרים".