מטרדי עשן סמוך לחריש | צילום: פרטימטרדי עשן סמוך לחריש | צילום: פרטי
מטרדי עשן סמוך לחריש | צילום: פרטי
(מטרדי עשן סמוך לחריש | צילום: פרטי)
עיריית חריש פנתה למשרד להגנת הסביבה, בדרישה לבצע פעולות ניטור אוויר בעיר, בעקבות תלונות תושבים על זיהום בכמה אזורים. בנוסף, העירייה שוקלת להציב בעצמה חיישני ניטור אוויר ברחבי העיר, כדי להתריע על חריגות של זיהום אוויר.
באחרונה התקבלו במוקד העירוני בחריש תלונות מצד תושבים, שדיווחו על ריחות קשים ועל זיהום אוויר. בעקבות כך פנתה העירייה למשרד להגנת הסביבה, בדרישה לבצע פעולות ניטור אוויר בעיר. המשרד השיב לעירייה, כי יבצע פעולות ניטור אוויר בקרוב. בנוסף, העירייה בוחנת אפשרות להציב בעצמה חיישני ניטור אוויר בכמה מוקדים בעיר, במטרה להתריע על חריגות של זיהום אוויר, שיועברו לטיפול המשרד להגנת הסביבה.
בעירייה מדגישים, כי פקחי איכות הסביבה של העירייה מבצעים פעולות אכיפה באתרי בנייה ברחבי העיר, בגין עבירות איכות סביבה למיניהן, כמו שריפות פסולת יזומות. בסמכותם של הפקחים לרשום דוחות בסכומים של עד 8,000 שקל בגין עבירות איכות סביבה. כמו כן, העירייה פועלת באופן קבוע מול המשרד להגנת הסביבה ומול המינהל האזרחי בדרישה לטפל בשריפות יזומות שמובערות מחוץ לחריש, וגורמות למטרדי עשן וריחות בתוך חריש.
יש לציין, כי לפני כחודשיים התקבלו במרכז השירות לאזרח בעירייה תלונות באשר לריחות שריפה שהורגשו בעיר. בדיקה העלתה, כי מקור הריח הוא בשלושה אתרי פסולת פיראטיים בכפר ברטעה הפלסטיני, השוכן סמוך לחריש. אנשי יחידת איכות הסביבה של המינהל האזרחי החלו בפעולות לכיבוי ולסגירת האתרים.