יוליה ויינשטייןיוליה ויינשטיין
יוליה ויינשטיין
(צילום: אלעד גרשגורן)
למה חדרה?
"הגעתי לעיר לפני שנה וחצי. לפני כן גרתי בביתן אהרון אחרי המון שנים שגרתי בתל אביב, ובכלל נולדתי באוקראינה. כשהגעתי לארץ גרתי בבאר שבע. סיקרנה אותי מאוד שכונת עין הים בחדרה, כשהייתי נוסעת בכביש חוף, ואז גם התחלתי לשמוע אנשים שמדברים על השכונה. הגעתי לראות דירות ואני ממש מאוהבת בדירה שלי ובשכונה, ושמחה על המעבר".
משהו מיוחד שקרה לך?
"הייתי מעשנת, והגעתי לפני שבע שנים לסדנת גמילה מעישון בחברת 'אלן קאר', וכבר בסדנה אמרתי 'וואללה, בא לי להעביר אחת כזאת בעצמי'. אני מגיעה מרקע של מטפלת רגשית ומתעסקת בשינוי תודעתי. באמת אחרי כמה חודשים, פניתי בפייסבוק למנכ"ל החברה, ואמרתי לו שאני יודעת שאני הולכת להנחות סדנאות גמילה מעישון אצלם בחברה, רק שיגיד לי מה לעשות. הגעתי למרכז הערכה, עברתי את כל מסלול ההכשרה, וזה הדבר הכי מספק שעשיתי בחיים שלי. אני חושבת שאלפי אנשים עברו אצלי עד היום בסדנאות ונגמלו מעישון".
מה הכי גרוע כאן?
"אני מרגישה לפעמים שיש שיח סוער בגנים הציבוריים בעיר, והייתי רוצה שיקפידו על זה יותר. בנוסף, הייתי גם רוצה שיקפידו יותר על ניקיון, ולא לראות בדלי סיגריות על הרצפה בגנים שבהם הילדים שלנו משחקים".
מה חדרתי בעינייך?
"הגן של הילדה שלי, הקהילה של שכונת עין הים, חוף הים שלנו. יש לנו בשכונה אנשים מיוחדים מאוד שרובם עם ראש פתוח, אנשי רוח ולמידה, וזה מאפיין מאוד את העיר ואופי השכונה שבה אני גרה".
עם מי היית רוצה לשבת לדרינק?
"הייתי שמחה לשבת לכוס קפה עם אלן קאר, שכיום אני עובדת בחברה שהוא הקים. לצערי הוא כבר לא בחיים, אבל ממה ששמעתי הוא היה אדם מדהים. אלן היה רואה חשבון מצליח שעישן כמה קופסאות סיגריות ביום והחליט לחקור מה גורם לו לעשן. הוא בחן את התופעה ועלה על שיטה שגרמה למיליונים להפסיק לעשן, כולל אותי. אילו הייתי יכולה לפגוש אותו, זה היה יכול להיות מדהים".
מה המקום האהוב עלייך בחדרה?
"אני אוהבת מאוד את קניון 'מול החוף' שנמצא קרוב אליי, אבל המקום שאני הולכת אליו כדי להתחבר לעצמי ולאפס את עצמי זה חופי הים שיש לנו, אם זה לבד או עם המשפחה".