אחרי שנה וחצי באופוזיציה, סיעת ש"ס מצטרפת לקואליציה של ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן. ההסכם הפורמלי אמנם טרם נחתם, אולם פרטיו נסגרו עקרונית בפגישה שהתקיימה בסוף השבוע האחרון, בין גנדלמן לבין בועז ביטון יו"ר ש"ס.
(בועז ביטון וצביקה גנדלמן | צילום ארכיון: איתמר רותם)
על פי ההסכם המתגבש צפוי ביטון לקבל את תפקיד המשנה לראש העירייה. משה אלמליח, מספר 2 בש"ס, יחזיק את תיק החינוך (אותו מחזיק היום ראש העירייה גנדלמן).
בנוסף יקבל ביטון את תפקיד יו"ר ועדת הנחות, תפקיד שמילא גם בקדנציה הקודמת, את תפקיד סגן יו"ר ועדת תכנון ובנייה, חברות בוועדות הכספים והחינוך וכם ימונה לדירקטור בעמותת פנאי העיר ובחברה הכלכלית. ביטון ציין כי בנוסף יקבל תקציב לפעילות תרבות תורנית, את המנדט על המועצה הדתית וכן את האחריות על מתנ"ס מורשת ישראל בשכונת ביל"ו.
לאחר הבחירות המקומיות נותרה ש"ס מחוץ לקואליציה ויחסיהם של ביטון וגנדלמן היו עכורים. ביטון הסביר את הכניסה לקואליציה בכך שמועצת הרבנים ביקשה זאת ממנו: "בימים טרופים אלו בהם עם ישראל נלחם בנגיף המשתולל, קראו לי מועצת רבני התנועה בחדרה וביקשו ממני להתאחד כאיש אחד וברעות והורו לי להיכנס לקואליציה.
"הם ביקשו שאעשה זאת כדי להראות דוגמה אישית וכדי להרבות חיבה ואחווה בעם. הם אמרו לי שעיני העיר נשואות אל מנהיגיה וכשהם רואים שילוב ידיים, הדבר מעודד אותם בתקופה קשה זו. כשהם קראו לי לדגל למען אחדות העם בימים אלו הנחתי את דעתי בצד ואני עושה זאת תוך כניעה וענווה.
"אני אמנם עושה זאת בלב שלם, אך מלא חששות בהתנהלות הנהוגה כיום בעיריית חדרה. אינני בטוח כי אוכל לשנות או להשפיע או לכל הפחות, לרכך את האווירה הקשה. אני מודה שרגשות העבר עדיין מפעפעים בתוכי וריחות הבגידה לא סרו מאפי".