חייה של יולדת ב"הלל יפה" ניצלו השבוע בעקבות תושייה של מיילדות ולאחר שקיבלה מעל 90 מנות דם וטופלה באופן מאסיבי במחלקת טיפול נמרץ.
מורן מלול והצוות שהציל את חייהמורן מלול והצוות שהציל את חייה
מורן מלול והצוות שהציל את חייה
(צילום: דוברות הלל יפה)
מורן מלול (36) מפרדס חנה כרכור, הגיעה למרכז הרפואי כשהיא בשבוע ה- 29 להריונה, לאחר שחשה בדימום. במיון יולדות הוחלט להשאירה לאשפוז לצורך השגחה, אולם גם שם לא פסק הדימום. כשקמה מהמיטה, הרגישה שהדימום מתגבר והזעיקה את האחיות גילה פנחס ותיקי חן. הללו הבינו כמיילדות ותיקות שמצבה חמור, וקראו בבהילות לרופאי המחלקה.
משם, הובהלה מלול מיידית לניתוח קיסרי חירום, וצוות רופאים בכיר שכלל גינקולוגים, אורולוגים ומרדימים הגיעו למקום. במהלך הניתוח המורכב איבחן צוות הרופאים כי השלייה חדרה לדופן הרחם והגיעה גם לדופן שלפוחית השתן. דבר שחייב כריתה של הרחם וצוואר הרחם.
בעגה הרפואית הוגדר מצבה כשוק היפוולמי, 'הלם', לאחר שאיבדה כמויות עצומות של דם. בתום הניתוח, ילדה מורן בת במשקל 1.810 ק"ג והיא מצויה כעת במחלקת הפגייה. מורן עצמה עברה לאחר כשלושה ימים להתאוששות במחלקת יולדות.
"הייתי במצב של בין חיים למוות" מספרת היולדת. "הדימום הלך והחמיר, ונורא חששתי להיכנס לחדר הניתוח. הצוות המסור של הלל יפה הציל את חיי ותמך בי בכל רגע. אני אסירת תודה לכולם על הטיפול והדאגה ומחכה כבר להשתחרר לביתי יחד עם בתי".
מנהל אגף נשים ויולדות, פרופסור מוטי חלק, שנכח בשלב מסוים בניתוח הסביר: "מדובר במקרה נדיר מאוד במסגרתו, בשבוע די מוקדם של ההריון, מתפתח דימום כה מאסיבי שהביא את היולדת למצב מסכן חיים. מורן הייתה במצב קריטי, איבדה המון דם וטופלה בכ- 90 מנות דם ומוצריו. נאלצנו להרדימה ולהנשימה ולאחר חילוץ הילודה, היא הועברה להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ".