החל מהשבוע שעבר שוב מצאו את עצמם תושבי שכונת בית אליעזר, ללא סניף דואר. תושבי השכונה הגדולה בעיר מוחים על היעדר סניף שישרת אותם וכן על העובדה שבכל פעם מחדש עליהם להיאבק למען קיומו של סניף דואר בשכונה.
1 צפייה בגלריה
סניף שהוא מותג. דואר שקמונה
סניף שהוא מותג. דואר שקמונה
סניף דואר. מתי בבית אליעזר?
(המחשה: נחום סגל )
קראו עוד:
בעבר פעל בשכונה סניף דואר בתוך קניון הפרדס, אך הוחלט לסגור אותו ולפתוח במקומו סניף קטן בתוך סופרמרקט מגה ברחוב העצמאות בשכונה. התושבים מחו על הסגירה, אך למרות זאת, הסניף הוקם ופעל בשנים האחרונות מתוך מגה.
לפני כשבוע נדהמו תושבים לגלות שגם השירות הזה כבר לא קיים יותר ועליהם לנדוד לסניף העמוס בלב העיר, ברחוב הרברט סמואל.
"השכונה הגדולה בחדרה נותרה ללא סניף דואר, דווקא בימי קורונה. מה יעשו עשרות אלפי תושבים? מה יעשו קשישים ומבוגרים?" אמרה קרנית קעטבי, תושבת השכונה ויו"ר הועד, קרנית קעטבי.
במכתב ששלחה למנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין ולראש העירייה, צביקה גנדלמן, עם העתקים לחברי מועצת העיר חדרה ולשר התקשורת יועז הנדל, דרשה את סיועם לשינוי המצב: "שכונת בית אליעזר היא השכונה הגדולה בעיר חדרה, המונה למעלה מ-16,000 תושבים, על פי נתוני הלמ"ס. בשכונה, אוכלוסייה מבוגרת המתקשה בהתניידות וזקוקה לשירותי סניף דואר. עד לאחרונה היה סניף במגה בעיר בבית אליעזר במרכז השכונה שנתן שירותי דואר. לתדהמת התושבים וללא הודעה מוקדמת נסגר הסניף לקבלת קהל. הסניף אף שירת את תושבי השכונות הסמוכות והקל על העומסים שגם כך קיימים בסניפים בעיר".
קעטבי המשיכה: "תושבי השכונה ובכלל זה האוכלוסייה המבוגרת נותרו ללא מענה. דווקא בימי מגפת קורונה יצטרכו לחפש פתרון ולהתנייד בלי ברירה לסניף עמוס אחר. לא מתקבל על הדעת שלשכונה בסדר גודל שכזה לא יהיה סניף דואר פעיל ומתפקד".
מהעירייה נמסר: "ללשכת ראש העירייה לא הגיעה כל פנייה בנושא. יחד עם זאת, ידוע לכל שדואר ישראל הינו גוף עצמאי שאינו כפוף לעירייה. ראש העירייה יפנה להנהלת הדואר בבקשה לשקול מחדש את נושא סגירת הסניף בבית אליעזר".
מדואר ישראל נמסר: "סוכנות הדואר בסניף מגה נסגרה. בימים הקרובים ייפתח מרכז למסירת חבילות ב'זול סטוק' בבית אליעזר, ובהמשך תיפתח סוכנות דואר מלאה".
לעדכונים: חדשות חדרה