הקראוון שפונה (צילום: mynet)הקראוון שפונה (צילום: mynet)
הקראוון שפונה (צילום: mynet)
(הקראוון שפונה (צילום: mynet))
מתפללים תושבי שכונת עין הים מצא עצמם השבוע שוב ללא בית כנסת, לאחר שהקראוון ששימש אום באופן זמני בחודשים האחורנים – פונה עם תום חגיגות סוכות ושמחת תורה. כבר כמה חודשים "נודדים" המתפללים בשכונה בין מבנים בשכונה. לעיתים הם התפללו באוהל שרכשו מכספם ואפילו תחת כיפת השמיים.
בתוך כך, בשכונה יש גם כאלו המתנגדים להענקת מבנה קבע לבית הכנסת. בטענה כי מדובר בשכונה בעלת אוריינטציה חילונית. הם מציינים גם כי בשכונה הסמוכה גבעת אולגה, יש מספר בתי כנסת רב שבהם תושבי עין הים יכולים להתפלל.
מנגד, ציבור המתפללים ממשיך להתעקש על מבנה קבע לבית הכנסת בשכונה: "אנחנו רוצים בית כנסת בשכונה, אם זה לחגים או שבתות או לברך ברכת הגומל או להעלות ילד לתורה. הכל כאן נעשה בהרבה אהבת חינם ובנועם, אין כאן שום כפייה. אנחנו לא נלך להתפלל בשכונה אחרת כי מגיע לנו להתפלל בשכונה שלנו עם הקהילה שלנו".
מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "כפי שנמסר בעבר, החל הליך הקצאת קרקע לטובת הקמת בית כנסת. בישיבת המועצה הבאה הנושא יובא לאישור המועצה. כאשר ההקצאה תאושר, העירייה תציב בשטח המיועד מבנה זמני שישמש כבית כנסת עד להקמת מבנה הקבע, על ידי הגוף שיקבל את הקצאת הקרקע".