הכירו את הזוג אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה, שלא רק מנהלים חיי משפחה משותפים כבר 14 שנים, אלא גם עובדים יחד במרכז הרפואי הלל יפה. היא אחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה והוא רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב'.
הם הכירו דרך חברים משותפים ורק בדייט הראשון, גילו שהם עובדים באותו מקום עבודה: "אני הייתי אחות במחלקת ילדים בבית חולים סורוקה והוא היה שם רופא צבאי בר"מ 2", מספרת אולגה, "כעבור, 10 חודשים מאז הדייט הזה, נישאנו וכיום אנו הורים לשלושה ילדים: דיאנה (13), מקס (6) וליאנה (1).
הזוג ויוננקו בהלל יפה | צילום: דוברות הלל יפההזוג ויוננקו בהלל יפה | צילום: דוברות הלל יפה
הזוג ויוננקו בהלל יפה | צילום: דוברות הלל יפה
(הזוג ויוננקו בהלל יפה | צילום: דוברות הלל יפה)
אז איך בכל זאת מתנהלים חיי נישואין של רופא ואחות בשני מקצועות כה תובעניים?
"אנחנו נפגשים בבית, וגם זה לא תמיד. אפילו ההפרש בין הילד הראשון לשני, שהוא כמעט 7 שנים, הוא לחלוטין תוצר של מערכת הבריאות. בקושי היה לנו זמן אחד לשנייה, מה גם שחלק מהזמן בכלל עבדנו במשמרות שונות ובבתי חולים שונים, לפחות עד שהוא סיים את ההתמחות המורכבת שדורש מקצוע האורתופדיה", משיבה אולגה .
מאז שד"ר ויוננקו החל את ההתמחות באורתופדיה במרכז הרפואי הלל יפה בשנת 2007 ,העתיקו השניים את מקום מגוריהם לחדרה. אולגה עבדה בתחילה, בבית חולים בכפר סבא כאחות טיפול נמרץ ילדים ומורה בבי"ס לסיעוד ומאז שנת 2014, היא עובדת במכון הדיאליזה בהלל יפה, וכיום גם משמשת, כמדריכה בקורסים להחייאה.
בניגוד למה שניתן היה לחשוב, לעבודה הם לא מגיעים בצוותא: "כל אחד מגיע עצמאית לבית החולים וביומיום כמעט ולא יוצא לנו להיפגש בכלל", סיפרו. "גם אם אנחנו נפגשים בעבודה זה בדרך כלל במסדרונות בית החולים, כאשר הוא בדרך לחדר ניתוח ואני מסתובבת בבית החולים עם בובת ההחייאה".
אז מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת?
"כנראה שהסוד שלנו לזוגיות טמון בזה שיש הרבה הומור בינינו", מציינים שניהם. "גם סבלנות והתאמות בלו"ז ובסך הכול אנחנו לא שונים הרבה מזוגות אחרים בישראל".