עוד אבן דרך ביחסים המורכבים בין יו"ר ועד העובדים איציק יצחקי והעומדת בראש אגף מנהל וקהילה, ד"ר אסנת ספורטה. לפני מספר ימים, שיגר יצחקי מכתב למנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון ובו תלונה על התנהלותה "קשת העורף", של ספורטה. יצחקי טען כי היא אינה מחזירה את עובדי הספריות והמתנ"סים לעבודה שוטפת באופן מגמתי ופוגעת בכך, בעובדים ובתושבי חדרה, שאינם מקבלים את השירותים הללו.
איציק יצחקי וד"ר אסנת ספורטהאיציק יצחקי וד"ר אסנת ספורטה
איציק יצחקי וד"ר אסנת ספורטה
(צילום: אלעד גרשגורן)
במכתב, שהעתקים ממנו שוגרו לראש העירייה צביקה גנדלמן, לדגנית זילבר מנהלת אגף ההון האנושי בעירייה ולעו"ד הדר מסיקה מזכירת איגוד מקצועי בהסתדרות, קבל יצחקי על כי למרות שמנכ"ל העירייה בעצמו הורה לעשות כן, בישיבה שהתקיימה בלשכתו ב-3 במאי, הדבר לא קרה בפועל.
כזכור לפני שבועיים, שיגר יצחקי מכתב לספורטה בו קבל על שהטילה רבב, בעובדי עירייה שחילקו מזון לקשישים ופעלה באופן חד צדדי לבירור נושא, העלמות חבילות מזון.
השבוע כאמור, שוגר מכתב תלונה כנגדה, בגין אי פתיחת הספריות והמתנ"סים למרות הצורך של תושבי העיר. "ספורטה ממשיכה בדרכה ובקשיות ערפה ומתנהגת בחוסר הגינות ובניגוד לחוק ולהגיון", כתב יצחקי, "פניתי אליה מספר פעמים בבקשה לפתוח את המרכזים הקהילתיים ואת הספריות בעיר, על מנת שהעובדים יוכלו לחזור לעבודה כפי שקבעה הממשלה בהסכם האחרון מתאריך 3/5/20.
"לצערי הרב, לא רק שהעובדים נפגעים בשכרם באופן קשה מהתנהלותה זו, אלא גם תושבי העיר, שלהם עובדי העירייה, מספקים שירותים, נפגעים באופן קשה. התושבים אינם יכולים לשאול ספרים בספריות על מנת לנצל את הזמן הקשה והשהייה הממושכת בבית, המרכזים הקהילתיים סגורים ללא מתן מענה לתושב. כמי שחי את התושבים, אני מקבל פניות רבות וטענות על כך שהספריות והמרכזים הקהילתיים בשכונות, סגורים לקהל הרחב".
עוד הבהיר במכתבו כי הדבר תמוה נוכח העובדה שאגפים אחרים בתחומה, חיוניים פחות, כבר חזרו לעבודה סדירה: "אגפים אחרים בתחומה שפחות פעילים, חזרו לעבודה סדירה. יש פה מגמה ברורה שאיני נעלמת מעיני ומעיני אחרים, לגמד את עמותת פנאי העיר ואת פעילותה ולהעצים פעילויות אחרות". בתוך כך, עיריית חדרה הודיעה כי הספריות נפתחו אתמול (ב').
מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "עיריית חדרה לא מנהלת משא ומתן עם ועד עובדי עיריית חדרה דרך התקשורת".