כוכבי הילדים מסדרת הטלוויזיה "השכונה" עם הילדים העיוורים (צילום: אבי חיון)כוכבי הילדים מסדרת הטלוויזיה "השכונה" עם הילדים העיוורים (צילום: אבי חיון)
כוכבי הילדים מסדרת הטלוויזיה "השכונה" עם הילדים העיוורים (צילום: אבי חיון)
(כוכבי הילדים מסדרת הטלוויזיה "השכונה" עם הילדים העיוורים (צילום: אבי חיון))
133 ילדים עיוורים ולקויי ראייה וכ-450 מלווים בני משפחה, זכו השבוע לחגיגה יוצאת דופן, גם ליד חדרה. בין הילדים שחגגו - היו גם חדרתיים ובני משפחותיהם.
ביוזמה של משרד העבודה והרווחה, נחגגה בר מצווה לילדים בשילוב אירוע מושקע ואטרקטיבי בגן שמואל.
האורחים הגיעו לאירוע בהסעה מכל רחבי הארץ, נהנו מארוחה חגיגית, מתקני מתנפחים, לוו על ידי מתנדבים מצה"ל והצופים, וצפו בסרט מיוחד עם הנגשה לעיוורים.
בנוסף, האירוע התקיימה תכנית אומנותית עם מיטב אומנים אהובים על בני הנוער. וזה עוד לא הכל. לכל ילד ניתנה תעודת השתתפות, ברכה לכל חוגג ומתנות בשווי של 1200 ש"ח. המתנות כוללות אוזניות חדשניות, משחקים, סרטי וידאו מונגשים לעיוורים ועוד.
כמו כן, התקיימה הגרלת כרטיס טיסה להורה וילד ליעד מועדף באירופה, כולל מימון שהות במלון למשך שבוע ודמי כיס המכסים כניסה למקומות בילוי אהובים כמו דיסנילנד.
האירוע לילדים העיוורים ליד חדרה (צילום: אבי חיון)האירוע לילדים העיוורים ליד חדרה (צילום: אבי חיון)
האירוע לילדים העיוורים ליד חדרה (צילום: אבי חיון)
(האירוע לילדים העיוורים ליד חדרה (צילום: אבי חיון))
מדובר בפרויקט משותף של השירות לראייה, שמיעה וטכנולוגיה (רש"ט) במשרד העבודה והרווחה, ביחד עם עמותת "גשר של אור" . משרד העבודה והרווחה נוטל חלק פעיל בתכנון האירוע ובביצועו בתקציב של 50,000 שקלים. לארגון האירוע שותפים פעילים אנשי ארוני עיוורים נוספים ובכלל זה המרכז לעיוור בישראל ועמותת עלה- לקידום סטודנטים עיוורים.
האירוע כולו תוכנן כמובן תוך התחשבות מירבית בהתאמה לאנשים עיוורים ולקויי ראייה, החל בתכנון הפעילות, בחירת המתנות המתאימות לעיוורים וחלוקה אישית של הכיבוד לאורך האירוע על מנת להקל על האדם העיוור.
את זמנם של האורחים הנעימו בין היתר חברי תזמורות ולהקות עיוורים בשירה וריקודים, והאורחים זכו לעיסוי מקצועי על ידי מעסים עיוורים מקצועיים שהוכשרו במכון וינגייט.