כ-750 מ"ר מרפאות חיצוניות של בית החולים "הלל יפה" אוכלסו במגדלי מתחם "מול החוף וילג'" בחדרה. מדובר במרפאות ומשרדים שעד כה שוכנו בשטח בית החולים.
1 צפייה בגלריה
(מתחם מול החוף (צילום: איתמר רותם))
המרפאה שנפתחה בוילג' הינה מרפאה ותיקה של המרכז הרפואי, אשר מעניקה שירותי בריאות הנפש למבוגרים, שירותים שניתנו עד כה בבית החולים עצמו שמעוניין לפנות שטחים אלה לטובת הרחבת שירותים אחרים למטופלים.
קראו גם:
הקרבה של המתחם לבית החולים "הלל יפה" מהווה יתרון משמעותי ומאפשרת למשרד הבריאות להמשיך ולתת מענה משלים למטופלים השונים תוך הגדלת שטח המרפאות של בית החולים כל זאת במסגרת ריענון ושיפור תנאי השירות.
בית החולים שכר את השטחים ל-10 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות.
המרפאה הוותיקה, בניהולה של ד"ר אלה לנדא, תיקרא מהיום גם "מרכז שלו". המרפאה תמשיך לפעול במתכונתה הרגילה אשר כוללת מענה למטופלי כל קופות החולים. בהתאם לרוח התקופה, ניתן גם שירות במתכונת אונליין וכן טיפול נפשי שיחתי פרטני וקבוצתי באמצעות טיפול מרחוק.
מנהלת מערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר אפרת סיטי אליפז: "הצוות המקצועי והמנוסה שלנו עומד לרשות הקהל בהתמודדות עם קשיי תקופה זו ובכלל. אנו רואים עלייה בתחלואה הנפשית ועל כן הקמנו צוות טיפול במצבי משבר, אשר נותן מענה בזמינות גבוהה. אנו שמים דגש על טיפול קבוצתי ומפתחים במקביל מספר קבוצות טיפוליות לשלל מצבים. נמשיך לשמור על רצף טיפול עם מערכות השיקום, הרווחה והטיפול באזורנו וכחלק ממערך בריאות הנפש במרכז הרפואי הלל יפה".
בסך הכל תבנה חברת "אמירי גן" מעל מתחם הוילג' ארבעה מגדלי משרדים בני 24 קומות כל אחד, שיתפרסו על שטח כולל של כ-120,000 מ"ר. עלות ההשקעה מוערכת ב-350 מיליון שקלים.
אלי ויצמן מנהל השיווק של פרויקט המשרדים במול החוף וילג': "אנחנו מברכים את כניסתם של משרד הבריאות למתחם ושמחים על ההזדמנות שהיא מייצרת לשני הצדדים. בנוסף לשטחי המרפאות של בית החולים, בימים אלה אנו נמצאים במשא ומתן עם שני גופים מסחריים המעוניינים בכ-10,000 מ"ר לשטחי משרדים במתחם".