עיריית חדרה הצליחה לגייס ממפעל הפיס 25 מיליון שקלים לקידום הבנייה של האצטדיון העירוני בחדרה.
סכום זה מצטרף לכ-13 מיליון שקלים הצפויים להתקבל בקופת העירייה מחברת "מייסדי חדרה" בעקבות המכירה של מגרש מכבי, ויותר מ-20 מיליון שקלים בגין היטלים ואגרות. הסכום הכולל של העסקה והאגרות אמור להגיע לכדי 37 מיליון שקלים, וביחד עם 25 מיליון השקלים שיתקבלו ממפעל הפיס, מגיע הסכום שבידי העירייה ליותר מ-60 מיליון שקלים.
גיוס הכספים מאפשר את קידום הקמתו של אצטדיון עירוני חדש ומודרני, וזאת לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כבר אישרה את התוכנית להפקדה.
האצטדיון מתוכנן להכיל 8,000 מקומות ישיבה עם אופציה להרחבה לכ-12,000 מקומות ישיבה.
פרוגרמת האיצטדיון החדש בחדרה | צילום: באדיבות העירייהפרוגרמת האיצטדיון החדש בחדרה | צילום: באדיבות העירייה
פרוגרמת האיצטדיון החדש בחדרה | צילום: באדיבות העירייה
(פרוגרמת האיצטדיון החדש בחדרה | צילום: באדיבות העירייה)
המתחם יכלול קומה תפעולית למינהלה, מתחם לשחקנים, למאמנים ולשופטים, ובו חדרי הלבשה, מקלחות, חדר רופא, וחדר ציוד; כמו כן מתחם עיתונות הכולל חדר ראיונות, עמדות צילום, חדר תקשורת ומתחם VIP מפואר; מתחם אימונים הכולל 2 מגרשי אימונים, טריבונה, שירותים, מלתחות ומזנון; מתחמי קהל, לובי גדול, מזנונים, שירותים, יציעים; מתחמי מסחר; מתחם חנייה ליותר מ-1,000 רכבים פרטיים ואוטובוסים.
בסך הכל מדובר בקומפלקס שישתרע על כ-122.6 דונם, מתוכם אצטדיון על שטח של 38 דונם, מתחם אימונים על שטח של 37.7 דונם, מתחם מסחר על שטח של כ-11 דונם, ומתחם חנייה על שטח של כ-35.5 דונם.
האצטדיון מתוכנן להיבנות במזרח העיר, והוא בעל חשיבות הן ברמה העירונית והן ברמה האזורית. הקמת האצטדיון תיתן מענה לצורך הקיים בעיר מזה שנים רבות למקום ראוי לקיום פעילות ספורטיבית, תרבותית וחינוכית.