ליגת כדורגל החופים תחל לפעול בחופי חדרה מהקיץ הקרוב, כך הודיעה היום (ד)' העירייה.
כדורגל חופים. צילום: נמרוד גליקמןכדורגל חופים. צילום: נמרוד גליקמן
כדורגל חופים. צילום: נמרוד גליקמן
(כדורגל חופים. צילום: נמרוד גליקמן)
לפני חודש נחשף ב"מיינט חדרה" כי בעירייה הביעו רצון רב להביא את ליגת כדורגל החופים לחדרה, מתוך תקווה שתעורר עניין בעיר ותקדם את התיירות. זאת, לאחר שנתניה למעשה ויתרה על אירוח המפעל.
בעירייה אף קיימו את הבדיקות הרלוונטיות לצורך הפעלת ליגת החופים בעיר, לרבות בדיקת תנאי השטח ובדיקה תקציבית, והסבירו כי לעירייה יש האמצעים לקיים את הליגה בחדרה.
ליגת כדורגל החופים פעלה בנתניה השכנה במשך 13 השנים האחרונות. הליגה הגיעה לנתניה ביוזמת קובי ברדה, דובר ראש עיריית נתניה דאז. להשקת אירוע הפתיחה אף הובא לארץ בשעתו כוכב הכדורגל הצרפתי, אריק קנטונה. הליגה הפכה במהרה להצלחה גדולה, וקבוצות כדורגל חופים נוסדו ברחבי הארץ.
אלא שבשנתיים האחרונות החלה להירשם דעיכה מסוימת, שהתבטאה בכמות צופים קטנה יחסית. בנוסף, בעיריית נתניה תיקצבו השנה את כלל תקציב האירועים הספורטיביים ב-400 אלף שקלים בלבד. זאת, כשעלות הפעלת ליגת החופים לבדה נאמדת במיליון שקלים. כך שנתניה למעשה ויתרה על הפעלת הליגה בקיץ הקרוב בעיר, זאת אף שלעירייה היה חוזה תקף עם הבעלים של הליגה.
אצל הזכיין ובעל הליגה, דודי מור, התקבלו לא מעט פניות מרשויות מקומיות שביקשו לקיים את הליגה בתחומן, אולם חדרה היא העיר שנבחרה לארח כבר מהקיץ הקרוב את הפנינג כדורגל החופים בחוף הים שלה.
"העיר שתיקח את כדורגל החופים אליה תזכה ובגדול", אמר לירון פרטוק, מאמן קבוצת כדורגל החופים של נתניה. "זה ענף הספורט הכמעט יחיד שיש לנו בקיץ, ומכיוון שהוא מתקיים בזמן הפגרה של ליגת הכדורגל, הוא מושך אליו הרבה ספורטאים וכדורגלנים מקצועיים, שבדיוק מצויים בפגרה.
"כדורגל חופים זה משהו שקוסם מאוד לילדים, זה לשחק כדורגל כמו בברזיל, כמו ששיחקו הכדורגלנים הגדולים והכוכבים הגדולים של ימינו. זה מרחיק בני נוער משיטוט ברחובות, זה פאן גדול, וזה מיתוג גדול מאוד לעיר. עם כל הצער שזה לא מוסיף עוד לקרות בנתניה, הנחמה היא שזה עובר לעיר שכנה, שמתפתחת יפה, עם רצועת חוף מרהיבה ועם מיקום גיאוגרפי נהדר".