מספר ארגוני סביבה ובתוכם קואליציית 'אנשי הים התיכון', 'מגמה ירוקה', 'צלול' ו'מעגל הגולשים', מזמינים את תושבי העיר והסביבה לערב קריוקי טוק' (karaoke talk) בנושא 'מה ניתן לעשות כדי לשפר את מצב הים'.
ערב הקריוקי טוק, יתקיים ביום ג' (25/2/20) בגוס בר בחדרה והוא מוגדר על ידי המארגנים כערב שכולו אהבה לים. תושבי האזור מוזמנים להכיר 'על כוס בירה' את האתגרים העומדים בפני הים, את היצורים החיים בו ואת הדברים שניתן לעשות בכדי להצילו. במהלך הערב תינתן במה נרחבת לתושבים לשאת את דבריהם ורעיונותיהם בנושא.
יוסי אהרוני | צילום: עצמייוסי אהרוני | צילום: עצמי
יוסי אהרוני | צילום: עצמי
(יוסי אהרוני | צילום: עצמי)
הערב יפתח בשעה 19:00 עם סדרת דברים קצרה של נציגי הארגונים: ראשית ידבר לוטם בנבנישתי מ'מגמה ירוקה', אחריו יקבל יוסי אהרוני רכז 'קהילת ראש כרמל ומעגל הגולשים', את זכות הדיבור, ויחתום את השלב הזה בערב, מייקל רפאל, רכז קהילת אנשי הים התיכון שידבר על חיוניותן של השמורות הימיות. החל מהשעה 21:00 תועבר זכות הדיבור לקהל.
אהרוני קרא לתושבים להגיע להשמיע את דעתם ואמר: "הערב הולך להיות ייחודי ושונה, בהזדמנות שיש לכול אחד, להעלות רעיונות, להציע ולשתף. אם יש לכם מסר שאתם רוצים להעביר, לא רק באמצעות המקלדת, תבואו ותאמרו דבריכם".
 צילום: עצמי צילום: עצמי
צילום: עצמי
( צילום: עצמי)
ואילו מייקל רפאל, סיפר על השאיפה להגיע למצב בו חלק גדול יותר מהים, יוכרז כשמורה ימית: "כיום רק כ-3% מהים של מדינת ישראל מוכרז כשמורות ימיות. שאיפתנו היא להגיע ל20%, שיוכרזו ויאפשרו את הידוק הפיקוח והענישה לדייגים סוררים ולמזהמים", אמר.
"החי והצומח הימיים בים התיכון ובסמוך לחופי ישראל הם נכסים אקולוגיים חשובים וקיומיים לאדם, לאוויר שאנו נושמים, למי השתייה שלנו ולמזון. שינוי האקלים התכופים ופעילות לא מבוקרת של האדם כדוגמת דיג יתר ופסולת חופים, מצטברת ומותירה את בעלי החיים הימיים הללו בסכנת הכחדה".