המתמודדים לבחירות בחדרה | צילומים: איתמר רותם, יח"צהמתמודדים לבחירות בחדרה | צילומים: איתמר רותם, יח"צ
המתמודדים לבחירות בחדרה | צילומים: איתמר רותם, יח"צ
(המתמודדים לבחירות בחדרה | צילומים: איתמר רותם, יח"צ)
"נשדרג את רחוב הנשיא" // צביקה גנדלמן
מה הדבר הראשון שתעשה כראש עירייה?
"אמשיך את סדר היום ואת התוכניות שהתחלתי לפני חמש שנים. כפי שניתן לראות בכל פינה בעיר, העיר חדרה נמצאת בתנופת עשייה בכל תחום, שאת חלקה צריך לסיים וכבר בקרוב, ואת חלקה האחר צריך להתחיל".
אם לא תיבחר, האם תישאר לכהן כחבר מועצה?
"אני אבחר ואמשיך להיות ראש עיריית חדרה גם בקדנציה הבאה".
האם אתה תומך בקיום מצעד גאווה בעיר?
"בחדרה התקיימו כמה מצעדי גאווה עוד אצל קודמי, וגם בקדנציה הנוכחית, וזה יימשך".
צביקה גנדלמן על רקע מפת חדרהצביקה גנדלמן על רקע מפת חדרה
צביקה גנדלמן על רקע מפת חדרה
(צביקה גנדלמן על רקע מפת חדרה)
האם אתה מתחרט על משהו שעשית במסע הבחירות?
"לא".
כיצד תפתור את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"כבר בקדנציה הנוכחית פעלנו רבות בנושא. הקמנו מגרשי חניה ציבוריים במרכז העיר, הענקנו חניה חינם לתושבי חדרה, דבר שלא היה מעולם בעיר. החזרנו לציבור מגרש חניה, בסמוך לבניין העירייה, עם מאות מקומות חניה, ששירת מקורבים בקדנציה הקודמת, וכיום תושבי חדרה חונים בו חינם ותושבי חוץ משלמים בעבור החניה, כסף שנכנס לקופה הציבורית ולא למקורבים. בשכונת הפארק הקמנו חניה ציבורית עם מאות מקומות חניה, ובקרוב מאוד יוקמו עוד שני מגרשי חניה, בצד השני של הפארק. הכשרנו חניות ציבורית בשכונת בית אליעזר, עם מאות מקומות חניה. נושא החניה מטופל באופן שוטף, ונמשיך לטפל בו גם בקדנציה הבאה".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייע לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"יש לנו תוכנית לשדרג את רחוב הנשיא וזה יקרה בשנת 2019. כשנכנסתי לתפקידי קיבלתי עירייה מרוסקת בכל הקשור למצב הכספי. גירעונות ענק שנוצרו אצל קודמי, גירעון של עשרות מיליוני שקלים בתקציב השוטף. לכן, נדרשנו קודם כל לשקם את מצבה הכספי של העירייה, לגרום לגופים גדולים במשק לרצות לעבוד עם עיריית חדרה ובעיר חדרה, וכמו כן לממש תוכניות שלא ניתן היה לממש אותם קודם לכן, בשל המצב הכספי הגרוע. בשל העובדות הללו, לא ניתן להספיק הכל בקדנציה אחת, ובקדנציה הבאה נמשיך לטפל בנושאים שעדיין לא הספקנו לטפל בהם, ביניהם גם רחוב הנשיא. באשר לקושי של העסקים הקטנים, זו בעיה ארצית, היות שהציבור מעדיף לבלות ולקנות במתחמים הגדולים, ואצלנו בחדרה קמו באחרונה כמה כאלה".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תביא לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"אגף הרווחה מטפל במאות משפחות ומעניק להם את השירותים הטובים ביותר, בכל התחומים. באופן טבעי יש גם עמותות פרטיות שפועלות בכל הארץ וגם הן מסייעות. אגף הרווחה בעיר חדרה עושה עבודת קודש, וימשיך לעשות כך. האגף זוכה לשבחים מכל משרדי הממשלה, ובעיקר פועל בסתר בשל צנעת הפרט".
אילו מהלכים תבצע כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"באשר לניקיון יש לנו עוד הרבה מה לעשות, ודווקא מרכז חדרה צריך לקבל דגש בנושא, במערב ובמזרח העיר המצב טוב. בעוד כמה חודשים נצא למכרזים חדשים בתחום הניקיון, האשפה והגינון, ונתקן את הדרישות ואת הפיקוח על החברות שיזכו במכרזים הללו".
"אקדם פתרונות חניה מתקדמים" // יניב דרי
מה הדבר הראשון שתעשה כראש עירייה?
"הדבר הראשון שאעשה כראש עירייה הוא בניית מנגנון ניהול איכותי בהנהלת העיר ובפקידות הבכירה, שיוכל לממש את החזון שלי ושל סיעת 'מחוברים'. בד בבד אגבש תוכניות עבודה קונקרטיות, ברוח מצע הרשימה שלי, עם לוחות זמנים ברורים לביצוע, ואפרסמן לציבור".
אם לא תיבחר, האם תישאר לכהן כחבר מועצה?
"בוודאי. אנחנו ב'מחוברים' מאמינים שהשליחות הציבורית היא מרתון ולא ספרינט לתועלת אישית, או כבוד קצר טווח. גם 'מחוברים' תמשיך כתנועה משפיעה, הן מתוך הנהלת העיר, הן כפעילים חברתיים".
חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותםחבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם
חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם
(חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם)
האם אתה תומך בקיום מצעד גאווה בעיר?
"מצעד גאווה וסובלנות הוא ביטוי חשוב לפתיחות ולקבלת האחר, וברמה האישית אני תומך בקיומו. המצעד הוא פרטי מטיבו, וככזה אין לעירייה ולראש העירייה אפשרות לתמוך בו או להתנגד אליו, אלא לאפשר קיומו בבטחה".
האם אתה מתחרט על משהו שעשית במסע הבחירות?
"אני גאה בקמפיין שניהלנו, אך ורק מכספינו, בסכום זעום אך נקי ושקוף. הרוח של הקמפיין סחפה אחריה מתנדבים רבים, שהשלימו מכישוריהם את האספקטים שלא יכולנו לקנותם בכסף. דווקא החוסר הכלכלי ליכד את השורות, והכניס בחברים הרבה דבקות במטרה".
כיצד תפתור את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"בחדרה קיימים שצ"פים (שטחים ציבוריים) הן במרכז העיר, הן בפריפריה. בהמשך לפעילותי בעניין זה בקדנציה החולפת, בכוונתי לקדם פתרונות חניה מתקדמים, כגון חניונים רובוטיים וחניה בקומות, שהם מודלים מקובלים וישימים בערים אחרות בישראל, ואף יותר מכך בעולם. בנוסף, יש לבצע שידרוג ניכר של התשתיות בשכונות הוותיקות, ובכלל זה הוספת חניוני אספלט ליד המרכזים המסחריים השכונתיים. חניונים אלה ישמשו הן את תושבי השכונה, והן את המבקרים".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייע לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"כדי לסייע לבעלי העסקים ברחוב הנשיא, עלינו להפוך את מרכז העיר למקום מזמין ואטרקטיבי, דבר שיגרום להגדלת תנועת הקונים ברחובות. בכוונתי להזמין את סוחרי הרחוב להתייעצות ולקיום תהליך משותף, של הגדרת הצרכים שלהם והצעות לפתרון. יש מגוון פעילויות שבכוונתי לקדם, כגון: פעילות בילוי בקרנות רחוב בכל יום שישי, עם שימוש ברמקולים להשמעת מוזיקה, שיפור הניקיון ברחובות אלה באמצעות פחים מוטמנים, יצירת פתרונות תחבורה ציבורית (נת"צים) משופרת, ושיפור מידת ההליכתיות".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תביא לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"זאת מציאות קשה לצערי, בעיר ובמדינה. בכוונתי, ראשית, למנות ועדה שתמפה את המקומות שבהם העיר אינה מצליחה לתת שירותי רווחה. הוועדה הזאת תורכב הן מאנשי מקצוע בתחום, הן מפעילים בעמותות סיוע ומפעילים חברתיים בנושא. לאחר מיפוי הפערים יוקצה לוועדה סכום כסף שישמש הן את המסגרות הרשמיות, הן את העמותות למיניהן, בקיום ובהשלמת השירות החסר לנזקקים (למשל, בקניית מצרכי מזון). הוועדה גם תנסה למפות נכסים עירוניים שיכולים לשמש בית לחלק מהעמותות הזקוקות לכך, על פי ערכיות תרומתן לרווחה העירונית".
אילו מהלכים תבצע כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"ניקיון וטיפוח עירוני הם מהשירותים החשובים ביותר שרשות צריכה לספק לתושביה. חדרה היום מלוכלכת ומוזנחת, לתפיסתי, בגלל התקשרות עם קבלנים במכרזים כושלים, הכנסת מקורבים לאגפי השפ"ע וחוסר במנגנון פיקוח מהודק על נותני השירותים.
בכוונתי לבחון מחדש את מכרזי הנקיון והגינון, לוודא שהסטנדרט הנדרש הוא מהגבוהים ביותר במדינה, לייצר מנגנון פיקוח אגרסיבי שיבדוק בשטח את איכות העבודה, ולהקים מנגנון משוב מהיר שייענה לפניות התושבים".
"אשלש את תקציב הרווחה" // שירלי עודד
מה הדבר הראשון שתעשי כראש עירייה?
"אלך לישון".
אם לא תיבחרי, האם תישארי לכהן כחבר מועצה?
"כמובן".
האם את תומכת בקיום מצעד גאווה בעיר?
"כמובן".
שירלי עודד | צילום: יח"צשירלי עודד | צילום: יח"צ
שירלי עודד | צילום: יח"צ
(שירלי עודד | צילום: יח"צ)
האם את מתחרטת על משהו שעשית במסע הבחירות?
"לא".
כיצד תפתרי את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"יש די שטחים להכשיר לנושא החניה. זה רק עניין של מדיניות ושל ניהול נכון. ובנוסף, אני רוצה לפעול לשיפור פני התחבורה הציבורית בעיר ולהפחית שימוש בכלי רכב פרטיים".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייעי לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"יש לי תוכנית עבודה מדויקת ומסודרת, כיצד להפוך את רחוב הנשיא ל-street mall - מדרחוב של חנויות שיפתח את המסחר בעיר ויסייע ישירות לסוחרים. כחלק מהפעולות, אני גם אצמצם את הארנונה ואבטל את הגבייה על השילוט, כדי להקל עליהם את הוצאות העסק".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תביאי לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"חרתתי על דגלי לפעול להקצאת משאבים הוגנת וצודקת יותר. קודם כל התושבים. כיחידה שנאבקת בישיבות התקציב, אפעל גם כראש העירייה להגדלת התקציב עד פי שלושה למחלקת הרווחה בעיר, שבעיניי, עובדיה עושים עבודת קודש. התחייבות אישית שלי".
אילו מהלכים תבצעי כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"כפי שאמרתי, הקצאת משאבים טובה ונכונה יותר. הפחתת זיהום אוויר, ניקיון ברחובות, הגדלת תקציב הפיתוח למען השכונות כולן וטיפוח אזור טבעי בעיר".
"אפסיק את עושק דוחות החניה" // אוהד מרחב
מה הדבר הראשון שתעשה כראש עירייה?
"הדברים הראשונים שאעשה כראש עירייה, יהיו להפסיק את עושק דוחות החניה. אבצע רפורמה מקיפה בניקיון הרחובות. איאבק בוותמ"ל ובשדה התעופה, ואקדם פתרון לנושא קווי המתח בשכונות הפארק ולמטמנות בשכונת עין הים".
אם לא תיבחר, האם תישאר לכהן כחבר מועצה?
"אני אבחר".
האם אתה תומך בקיום מצעד גאווה בעיר?
"אני תומך בזכותם של כל תושבי העיר להביע את עצמם בצורה מכילה ומכבדת, אך לא אתקצב מצעדים מכספי ציבור".
אוהד מרחב (צילום: יח"צ - אלעד גוטמן)אוהד מרחב (צילום: יח"צ - אלעד גוטמן)
אוהד מרחב (צילום: יח"צ - אלעד גוטמן)
(אוהד מרחב (צילום: יח"צ - אלעד גוטמן))
האם אתה מתחרט על משהו שעשית במסע הבחירות?
"אני מתחרט על כך ששתקתי יותר מדי אל מול ההכפשות, ההסתה, והפרופילים הפיקטיביים שמפעילים נגדי, כל אלה שרוצים לשמר את הסדר הישן בעיר".
כיצד תפתור את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"העירייה צריכה ויכולה לשנות הסדרי חניה בכמה מוקדים בעיר, מאדום לכחול-לבן, ולהכשיר מקומות חניה רבים חדשים. בין השאר: על ידי שימוש במכפילי חניה מכניים (קרוסלות), כפי שיש בתל אביב ובקרוב גם בהרצליה. באופן הזה, שלושה מקומות חניה הופכים ליותר מעשרה מקומות חניה. זה משהו שצריך היה להיעשות מזמן".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייע לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"אזום הכפלת החניה במקום לצדי הכביש, במאונך; אבטל את מרכז העסקים הראשי ובכך נגרום לתחלופה מוגברת של כלי רכב ברחוב; אזום הפיכת הרחוב למדרחוב עם אירועים באחד מימי השבוע, ואקדם 'לילה לבן' אחת לשבועיים".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תגרום לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"פשוט אבצע רפורמה מקיפה באגף הרווחה, אשר קודם כל תכלול תוספת משאבים ניכרת. אין סיבה שעירייה לא תדאג לכל תושביה. בושה וחרפה שאנו נאלצים להסתמך על עמותות".
אילו מהלכים תבצע כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"כפי שאמרתי, אזום כצעד ראשון רפורמה מקיפה בתחום ניקיון העיר ובעיקר, אדאג לפקח מדי יום שכל שכונות העיר נקיות, גם אם אצטרך לסייר בהן בעצמי. מה שהיה הוא לא מה שיהיה. אני מתחייב על כך".
"נדאג שהעיר תהיה נקייה" // גדי אריאלי
מה הדבר הראשון שתעשה כראש עירייה?
"חדרה בשנים האחרונות היא עיר שלא נעשה בה שום דבר. עיר בלי תקציבים ובלי תוכניות. המשימה הראשונה תהיה להחזיר את אמון התושבים ברשות ובעומד בראשה; לגייס את כל המשאבים הרלוונטיים ואת התקציבים מהממשלה כדי לתת לחדרה טיפול נקודתי ובהול שלו היא זקוקה. יש כל כך הרבה נושאים שיש לטפל בהם בעיר: החינוך, התשתיות, החניה, הוותמ"ל, המרינה, תרבות הפנאי. אבל כלום לא יהיה אפשרי בלי תקציבים מהממשלה, וזה יעמוד בראש סדר העדיפויות שלי. באותו הזמן, אבנה תוכניות עבודה מסודרות, מה שלא קורה היום בעירייה".
אם לא תיבחר, האם תישאר לכהן כחבר מועצה?
"בהחלט. העיר חשובה לי. לאורך השנים עשיתי ואמשיך לעשות למען העיר, תוך מעורבות פעילה".
גדי אריאלי | צילום: ראובן קפוצינסקיגדי אריאלי | צילום: ראובן קפוצינסקי
גדי אריאלי | צילום: ראובן קפוצינסקי
(גדי אריאלי | צילום: ראובן קפוצינסקי)
האם אתה תומך בקיום מצעד גאווה בעיר?
"שאלת מצעד הגאווה אינה שאלה עקרונית, אלא שאלה של צורך. אני לא מתנגד לקיום מצעד גאווה ולקבלת האחר בעיר. מובן שזאת, תוך התחשבות גם ברגשותיהם של מגזרים שמצעד כזה עלול לפגוע בהם. לכן, כאשר יתעורר הצורך לעשות מצעד גאווה בעיר - נקיים אותו בהחלט, תוך התחשבות בכולם, לאחר חשיבה נכונה עם כל הגורמים הרלוונטיים בנוגע למסלולו בעיר".
האם אתה מתחרט על משהו שעשית במסע הבחירות?
"אני חושב שניהלתי קמפיין נקי ושקוף, שמתאר את העשייה, את ההישגים ואת התוכניות שלי. רק מי שאין לו מה למכור, ינהל קמפיין נגטיבי מלא שקרים שמטרתו פילוג".
כיצד תפתור את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"מצוקת החניה קשה וידועה. עם זאת, אני מאמין שעם צוות מקצועי ועם תכנון נכון ניתן לפתור אותה בקלות. אם זה באמצעות בניית מבני חניה רבי-קומות, או שימוש במבנים נטושים. עניין של תעדוף, מה שלא קורה היום".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייע לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"העסקים הקטנים בעיר חייבים רפורמה מקיפה, שתכלול תמיכה, עזרה והנגשת השירותיות שניתנת להם מהרשות. כדי לעשות זאת, חייבים לגבש תוכנית שתכלול הנחה בארנונה לעסקים המקומיים, תעדוף אזורי מסחר ברחבי העיר, הקלה ברישוי עסקים והנגשת כל המידע באמצעות דיגיטליזציה של השירות".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תביא לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"העיר חייבת לדאוג לתושביה. זוהי אחריות אישית של ראש העיר בתפקידו, שכל תושב יקבל את המקסימום שלו הוא זקוק. ניתן להקל על תושבים המתקשים בתשלומים, אם בהנחות ואם בפריסה לתשלומים. באחריות ראש העירייה לדאוג שבערבי חג לא יהיו תושבים בלי ארוחת חג. אני מבטיח תוכנית רוחבית מקיפה, שתכלול עזרה לאוכלוסיות הנזקקות ולכל תושב שיזדקק לכך, אם בהתחשבות בתשלומי המיסים, אם במעורבות מול משרדי הממשלה הרלוונטיים".
אילו מהלכים תבצע כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"העירייה היום לא עובדת. חייבם ראש. כשאין ראש שאר האיברים לא מתפקדים. ולכן בע"ה עם היבחרותי, מחלקות העירייה וביניהן מחלקת הניקיון והתפעול יחזרו לתפקד. נוסיף תקנים ונגדיל את שיעור עובדי הניקיון, כדי שהעיר תהיה נקייה. כמו כן, יוצבו פחים ופחי מחזור, ותתקיים הסברה של חשיבות השמירה על הניקיון".
"אנקה את העירייה מהרפש" // איקי צור
מה הדבר הראשון שתעשה כראש עירייה?
"אפעל להקים קואליציה ישרת דרך ונקיית כפיים שתאפשר לי לנקות את העירייה מכל הרפש שדבק בה, ולהקים מערכת שלטונית נקייה מאינטרסים של מקורבים, הפועלת למען הציבור החדרתי".
אם לא תיבחר, האם תישאר לכהן כחבר מועצה?
"אני מתכוון להיבחר ולשרת את הציבור כראש עיריית חדרה".
האם אתה תומך בקיום מצעד גאווה בעיר?
"אם הנושא יגיע אל שולחני כראש העירייה, אפעל ברגישות ההולמת במטרה לכבד את הציבור החדרתי על מגוון השקפותיו ואמונותיו".
איקי צור || צילום יח"צ: נמרוד גליקמןאיקי צור || צילום יח"צ: נמרוד גליקמן
איקי צור || צילום יח"צ: נמרוד גליקמן
(איקי צור || צילום יח"צ: נמרוד גליקמן)
האם אתה מתחרט על משהו שעשית במסע הבחירות?
"לא. יצאתי לדרך מתוך כוונה לכבוש את כיסא ראש העירייה, במסע בחירות המכבד אותי ואת תושבי העיר, בקמפיין ישר ואומר אמת. קמפיין המציג חלופה וחזון, המציג את ניסיוני הרב ואת הדרך שבה הוא יבוא לידי ביטוי לטובת חדרה".
כיצד תפתור את מצוקת החניה הקשה בעיר?
"בעיית החניה בעיר בכלל ולנכים בפרט היא חלק ממכלול בעיות התעבורה, הכבישים, התחבורה הציבורית וביטחון הילדים בדרכים עד גיל 14, כאשר עכשיו נוספו לכך הסכנה והמסוכנות של רוכבי האופניים. מיד עם היבחרי, אנחה את אנשי אגף ההנדסה בעיר לקדם תוכניות קיימות ולהכין תוכניות משלימות לפתרון שלל הבעיות, כאשר אני כראש העירייה אלווה את הצוות המקצועי מול משרדי הממשלה הרלוונטיים, במתן פתרונות לבעיות שיעלו מהשטח, בגיוס תקציבים ומשאבים, ובקשר עם תושבי העיר".
רחוב הנשיא, עורק מסחר מרכזי בחדרה, הולך וגווע בשנים האחרונות. כיצד תסייע לסוחרים ולרחוב הנשיא לפרוח?
"אני מאמין שתפקידה של הרשות המקומית לעודד את העסקים הקטנים בעיר, מאחר שהשפעתם על התפתחות העיר, על מיתוגה ועל משיכת אוכלוסייה חזקה אליה היא מכרעת. לכן, תפקיד ראש העירייה והעירייה אינו לפעול נגד בעלי העסקים הקטנים, אלא לצדם. לפיכך, אני מתחייב ליזום פעילויות תרבותיות שתהיינה מוקד משיכה; להתאים את אזורי המסחר של העיר לפעילות עסקית המותאמת למאה ה-21; להשקיע מאמצים ביצירת הזדמנויות עסקיות על ידי מערך עירוני שיעסוק רק בכך; למצוא פתרונות להורדת חסמים בירוקרטיים בהתאם לחוק, כדי להקל פתיחת עסקים חדשים ולעודד יזמים עצמאיים; לקבוע יום קבוע בשנה לעידוד קניות ברחבי העיר ולהבעת הוקרה לבעלי העסקים הקטנים. כמו כן, אחזיר לתוקף את החלטתי כמנכ"ל העירייה, להעדיף כלכלה מקומית ועסקים קטנים ובינוניים, של בני המקום, שיספקו שירות לעירייה במכרזים (ובלבד שאין פער של יותר מ-5% בהצעות)".
עוד ועוד ארגוני חסד קמים בעיר. אפילו באגף הרווחה מפנים תושבים אליהם לקבלת סיוע. כיצד תגרום לכך שתושבים יוכלו להסתייע באגף הרווחה, ולא בארגוני חסד?
"אף שאני מאמין גדול במעורבות חברתית, בהתנדבות, בתרומה ובמתן בסתר, לא מקובל עלי המצב שבו המדינה והרשות המקומית מסירות את אחריותן לחלש ולנזקק. לכן, אפעל מול הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים לגיוס משאבים וליצירת תוכניות לרווחת הפרט והקהילה בעיר. כמו כן, אפעל במשותף עם אנשי המקצוע בעירייה במטרה לצמצם את הצורך בסיוע שיש בו מן החסד ולא מהזכאות".
אילו מהלכים תבצע כדי שהעיר תיראה נקייה ומטופחת יותר?
"עיר נקייה אינה רק תוצאה של איסוף האשפה. עיר נקייה היא תוצאה של תהליך חינוכי. לכן, אגבש תוכנית חינוכית למערכת החינוך העירונית, לתנועות הנוער ולקהילה בנושא. אבחן מחדש את ההתקשרות עם קבלן איסוף האשפה והגזם, ואדאג לאכיפה עירונית בנושא שמירה על ניקיון במרחב הציבור. בנוסף, אנחה את אגף שפ"ע להפוך את הגינות בעיר לגינות עם צמחייה רב-שנתית וחסכונית במים".