פקחים של עיריית חריש פירקו בשבוע שעבר רמקולים ומערכות הגברה שהוצבו על אחד הבניינים בעיר, לאחר שאחד התושבים השמיע באמצעותם שירים בקול רם לפני כניסת השבת.
בתקופה האחרונה נאלצו תושבים בחריש, ובעיקר תושבי שכונת אבני חן בעיר, לשמוע שירים לפני כניסת השבת, לאחר שאחד מתושבי השכונה התקין רמקולים ומערכות הגברה על בניין המגורים, וחיבר אותם לדירתו בשכונה. התושבים פנו בהודעות ובתלונות לעיריית חריש, בדבר הפעלת מערכות ההגברה בסביבה מאוכלסת בניגוד לחוק העזר של העירייה, וביקשו להפסיק את הפעלתן.
1 צפייה בגלריה
הפקחים מפרקים את הרמקולים | צילום: דוברות עיריית חריש
הפקחים מפרקים את הרמקולים | צילום: דוברות עיריית חריש
הפקחים מפרקים את הרמקולים | צילום: דוברות עיריית חריש
בדיקת העירייה העלתה, כי אכן מערכת ההגברה מותקנת בניגוד לחוק העזר וכי היא עלולה לגרום למפגעי רעש בלתי סבירים. העירייה שלחה מכתב התראה לתושב, מטעם הממונה על האכיפה בעיריית חריש, עודד סלע, והוא נדרש להפסיק באופן מיידי את השידורים ממערכות ההגברה, ולהימנע מהפרעה לדיירי הבניין המשותף, ולבעלי הנכסים בסביבת המבנה.
בעקבות תלונות התושבים, ולאחר שדרישת העירייה לפרק את הרמקולים לא מולאה בתוך 24 שעות, הגיעו ביום חמישי שעבר צוותי העירייה ויחידת האכיפה והפיקוח העירונית למבנה, והסירו את הרמקולים ואת מערכות ההגברה.
ראש העירייה, יצחק קשת, הדגיש כי חריש היא עיר של כל תושביה: חילוניים, דתיים וחרדים, וכי העירייה תמשיך לפעול לשמירת האווירה העירונית הייחודית, שמאפשרת לכל תושב לשמור על זהותו ועל אמונתו. עוד ציין קשת, כי הוא ממשיך לפעול לפתרון בעיית מטרדי הרעש שגורמות מערכות הכריזה במסגדים הסמוכים. "אנו פועלים בעניין, ובקרוב נעדכן את התושבים".