עונת הרחצה נפתחה הבוקר (רביעי), בצל הנחיות משרד הבריאות ומשרד הפנים בנושא פתיחת חופים והיא צפויה להיראות, לפחות בטווח הקרוב, שונה מקודמותיה. במסגרת עונת הרחצה שנפתחה השנה, כחודש מאוחר מהרגיל, יסופקו שירותי הצלה בחופיה המוכרזים של העיר: 'חוף אולגה' וחוף 'כפר הים'. אולם השהות בחוף ובים עצמו, תהיה מלווה במספר מגבלות.
חוזרים לחופים בחדרהחוזרים לחופים בחדרה
חוזרים לחופים בחדרה
(צילום: פרטי)
כך למשל, באי החוף, מחויבים להגיע אליו במסכות (במים אין חובה כזו). קיים איסור על ישיבה משותפת של יותר משישה אנשים בצוותא ובתוך המים יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין הרוחצים. בחופים יוצב שילוט המסביר אודות ההנחיות החדשות והן יאכפו על ידי פקחי עיריית חדרה, שקיבלו בימים האחרונים הדרכה ייעודית לצורך העניין. בעוד השירותים הציבורים ייפתחו כרגיל, ינוקו ויחוטאו אחת לשעה, המקלחות והמלתחות יהיו סגורות ולא יתאפשר לעשות בהם שימוש. הרוחצים יוכלו להשתמש במקלחות החוף.
עיריית חדרה אף קיבלה שיפוי תקציבי ממשרד הבריאות, על מנת לאפשר את כוח האדם המוגבר בחופים, לרבות עובדי הפיקוח, שיוודאו שההנחיות מבוצעות.
רון מלכה (25) מציל בחוף כפר הים, סיפר, כי למרות שהסיטואציה חדשה ומוזרה, אין לו ספק שהמתרחצים ישתפו פעולה עם ההנחיות: "נכפתה עלינו מציאות שונה וזה משהו שאנחנו כמצילים לא התמודדנו איתו אף פעם. מאוד מוזר לראות אנשים במסכות בים, ולהעיר לאנשים על מרחק בתוך המים, אבל זו המציאות. זו העבודה שלנו והשנה נוספה לה אקסטרא אחריות. אני בטוח שקהל המתרחצים ישתף פעולה ולא יערים קשיים, כי כולנו ביחד בסיפור הזה והמטרה המשותפת לכולנו היא לשמור על חיים".
המציל רון מלכההמציל רון מלכה
המציל רון מלכה
(צילום: פרטי)
מיכל צרויה, מתרחצת קבועה בחוף חדרה: "עם הגבלות או בלי, לא משנה לי, העיקר שהחזירו לנו את הים, שזה כמו אוויר לנשימה. הים הוא הדבר הראשון שהיה צריך להיפתח ואני נרגשת ביותר לפתוח את העונה. אני גם מאמינה שבעתיד הקרוב יבוטלו ההנחיות על מסכות ושמירת מרחק והכול יחזור לקדמותו".