האם אוראל סאלמן, תלמיד כיתה י"א הלומד במסגרת חינוך מיוחד, לא יוכל לצאת מחר (שני) עם חבריו לטיול השנתי שכה ציפה לו? אם דבר לא ישתנה, זה יהיה המצב, והנער המאוכזב ייאלץ לראות את חבריו נוסעים בלעדיו. הסיבה - לא נמצאה סייעת שתלווה אותו בימי הטיול.
1 צפייה בגלריה
אוראל סאלמן
אוראל סאלמן
אוראל סאלמן
(צילום: פרטי)
אביו, אייל סאלמן, מספר כי בשבועות האחרונים, עשה כל מאמץ מול עיריית חדרה כדי לאתר סייעת שתלווה את בנו לטיול שכה ציפה לו, אולם לדבריו בעירייה לא הראו נכונות לסייע, וטענו כי אף סייעת אינה חייבת לצאת לטיול בן 4 ימים.
"הסייעת הצמודה של אוראל היא בעצמה אם לילדי חינוך מיוחד ולא יכלה לעזוב אותם. הבנתי את זה", אומר האב ומוסיף: "אבל אפשר היה לעשות מאמץ ולמצוא חלופית. למה להחריג את הילד? למה אחרי שעשה כזה מהפך והפך מתלמיד של 80 מ"ג ריטלין ביום לאפס ריטלין, ילד שמועמד לגיוס לצה"ל, שלומד, שנלחם על עצמו, למה לקחת לו את הצ'ופר שכל כך חיכה לו כל השנה?".
אוראל הגיע לגימנסיה לאחר שבית הספר שבו למד נסגר, ורק לאחר מאמצים רבים אותר עבורו מוסד חינוכי מתאים. "הגימנסיה עשתה מאמצים כבירים למען טיפוחו של אוראל והתקדמותו, וגם בנושא זה של הטיול, השיגו לו מלגה שמכסה 100% מעלות הטיול, אבל לצערי זה לא היה המצב בעיריית חדרה", טוען האב.
לטענת האב, אוראל עצמו התקשר ישירות לאחראית הסייעות של העירייה ושאלה 'מדוע היא מענישה אותו', וביקש לאפשר לו לצאת לטיול כמו כל חבריו.
"ילד כזה שעשה מהפך, ויש בו כל כך הרבה נכונות להצליח בחיים, שיש לו תאריך גיוס לצה"ל שזה בכלל לא מובן מאליו, ופתאום אתם פוגעים בו ככה בלב? אתם יודעים מה זה עושה לילד כזה שמרגיש שהנה למרות השינוי הוא עדיין לא כמו כולם, מחריגים אותו ומכאיבים לו וגורמים לו להרגיש שאין בשביל מה לעבוד קשה ולהשתנות, כי כשיש צ'ופר וכיף לוקחים ממנו את זה", מסכם האב בכאב.
מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בית ספר הגימנסיה הוא בית ספר פרטי. עיריית חדרה לא מפנה תלמידים לבתי ספר פרטיים ולא מספקת להם שירותי מנהלה וסייעות. המחויבות היחידה של אגף החינוך העירוני היא העברת אגרת תלמידי חוץ עבור תלמידי חינוך מיוחד כמו התלמיד האמור, וכבר לפני שבוע הועברה הוראת התשלום של תלמידי החוץ בהתאם לנהלים".
לעדכונים - חדשות חדרה