ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובניה (הולנת"ע) המליצה למועצה הארצית על הקמת מרינה חדשה אחת בלבד בנהריה, ועל ייעול והרחבת המרינות הקיימות.
1 צפייה בגלריה
החוף בחדרה בו מתוכננת לקום מרינה
החוף בחדרה בו מתוכננת לקום מרינה
החוף בחדרה בו מתוכננת לקום מרינה
(צילום: אלעד גרשגורן)
קראו עוד:
משמעות ההמלצה: המרינות בחדרה ובנתניה שאותן קידמו ראשי העיריות באזור: צביקה גנדלמן בחדרה ומרים פיירברג איכר בנתניה, לפחות בשלב זה, מקבלות כתף קרה מנציגים בוועדת המשנה. עם זאת יש להדגיש שלא מדובר בסוף פסוק וכי סוגיית המרינה תידון גם במועצה הארצית.
הוועדה דנה ביום שלישי, במשך שעות ארוכות בתוכנית להקמת שש מרינות חדשות לאורך חופי ישראל ובין היתר בנתניה ובחדרה. נציגי הוועדה שהצביעו נגד ההחלטה הם נציג עיריית תל אביב ונציג משרד התחבורה וזאת, מול רוב של שמונה שתמכו בהחלטה.
במהלך הדיון, הסבירה נציגת החברה להגנת הטבע על הפגיעה שנגרמת לחופים בעקבות המרינות הקיימות והרחיבה על הפגיעה הצפויה לחופים ולמצוקים, אם יוקמו המרינות המתוכננות. גם נציג רשות הטבע והגנים הביע את עמדת הרשות המתנגדת לתוכנית לאור המשמעויות השליליות שלה על הציבור וגם על ערכי הטבע וחיות הבר ובייחוד על אזורי ההטלה של צבי הים.
מהחברה להגנת הטבע שהובילה את הפעילות הציבורית והמקצועית נגד הקמת שש המרינות החדשות נמסר, כי תפעל גם לביטול ההחלטה להקים מרינה חדשה בנהריה: "אם זו תהיה החלטת המועצה הארצית אז בהחלט ניתן להגיד שביטול הכוונה להקים חמש מרינות על החופים של כולם, זה הישג ציבורי אדיר שממנו ירוויחו הציבור, הטבע והסביבה וכמובן החופים שימשיכו להישאר טבעיים, פתוחים ונגישים. עם זאת החברה להגנת הטבע תפעל בכלים העומדים לרשותה גם לביטול המרינה בנהריה".
לעדכונים: חדשות חדרה