משטרת ישראל ורשות המסים עצרו הבוקר בתום חקירה סמויה, שני חשודים תושבי בענה ופרדס חנה, בחשד לעבירות הלבנת הון, השמטת הכנסה, הפקת חשבוניות מס פיקטיביות וקשירת קשר לביצוע פשע, תוך הקמת "חברות קש" באמצעותן קיבלו החזרי מע"מ ופטור מתשלום מס בשווי מיליוני שקלים.
(הפשיטה, הבוקר. צילום: דוברות המשטרה)
קראו עוד:
בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים, שנוהלה על ידי היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף יחד עם משרד פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המסים, נעצרו הבוקר שני חשודים תושבי בענה ופרדס חנה, בחשד לעבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסה, הפקת חשבוניות מס פיקטיביות וקשירת קשר לביצוע פשע כאשר על פי החשד גייסו "אנשי קש" באמצעותם הוקמו מספר רב של חברות שונות על שמם, לרוב בתחום הבנייה. לחברות שאינן קיימות בפועל נופקו חשבוניות והמחאות והחלה תנועת כספים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. מול היקף פעילות זה קוזז וניתן החזר מע"מ בסך של עשרות מיליוני שקלים וכן פטור מתשלום מס הכנסה.
הבוקר, בתום איסוף הראיות הנדרשות, עברה החקירה לשלב הגלוי, כאשר צוותים משולבים של בלשי ימ"ר חוף ולוחמי מג"ב צפון ב וחוקרי רשות המסים בסיוע כלבני רשות המסים , עצרו את שני החשודים, תושבי בענה ופרדס חנה בגילאי 49 ו 37 בחשד למעורבות בפרשיה. עם מעצרם של החשודים, ערכו הכוחות חיפוש בבתים ומשרדים בהם נתפס כסף רב במזומן, מסמכים וכלי רכב יוקרתיים בשווי של מאות אלפי שקלים לשם העברתם להמשך הליך חילוט.
מעצרו של תושב בענה הוארך היום לבקשת המשטרה בבימ"ש השלום חיפה עד ליום שישי. חשוד נוסף שוחרר בתנאים מגבילים. החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים.
לעדכונים: חדשות חדרה
פורסם לראשונה: 16:29, 31.08.21