הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטיהנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי
הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי
(הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי)
תופעה מסוכנת ומטרידה: תושבים ובעיקר הורים לילדים באשכול גנים ברחוב אהרונוביץ' בנווה חיים, מחנים את רכבם על מעבר החציה ברחוב וחוסמים בכך אוטובוסים מלהיכנס לאיזור.
מדובר בצומת ה-T שיוצרים הרחובות אהרונוביץ' ואוסקר כהן, שתדיר - ובפרט בשעות הבוקר והצהריים, חסומה על ידי רכבים שחונים במקום. החנייה מתבצעת במקום בו נהג אוטובוס שמבקש לפנות מאוסקר כהן לרחוב אהרונוביץ', אינו יכול לעשות זאת .
מכיוון שלנהג האוטובוס אין אפשרות לפנות מבלי לרסק את הרכב החונה שלא כחוק באופן כה שרירותי, נאלצים יושבי האוטובוס כולו בדרכם לבתי הספר ולעבודה, להמתין דקות ארוכות עד שההורה ישוב מפיזור ילדיו באשכול הגנים.
הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטיהנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי
הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי
(הנוסעים תקועים בנווה חיים | צילום: פרטי)
"מדובר בחוצפה ישראלית סופר מכוערת", סיפרה אחת הנוסעות והוסיפה: "מה גם שבהרבה מקרים הנהגים עוד מעזים להתווכח עם נהג האוטובוס, צועקים עליו ומבקשים שינסע רוורס חזרה לאוסקר כהן כדי שהם יעברו. לא ראיתי חוצפה כזו מימי, עשרות אנשים ממתינים לאדם אחד שחונה על מעבר חציה בעבריינות ועוד צועק על נהג האוטובוס כי העיר או ביקש להזיז את הרכב".
נוסע נוסף הוסיף: "בכל בוקר קבוע יש כאן את המקרים האלו , הנהג לא יכול לבצע פנייה כי איזו אמא התעצלה להחנות 10 מטר רחוק מהגן וללכת ברגל. הם חייבים תמיד לחנות על מעבר החצייה שזה בפני עצמו חרפה , ולעכב נוסעים בתחבורה ציבורית בדרכם לבתי הספר ולעבודה. אח"כ עוד מנסים לעודד אותנו לנסוע בתחבורה ציבורית ולא ברכבים פרטיים. איך בדיוק אם לא נותנים לנהג האוטובוס אפשרות לנסוע? אני מאד מקווה שהמשטרה או העירייה יטפלו בעבריינים הללו. כשהם יישלמו כסף על קנסות הם לא יעזו לחזור על ההתנהגות העבריינית הזו".
מאגד חדרה נמסר: "אנחנו מבצעים את הנסיעות של הקווים שלנו לפי מסלול הקו של משרד התחבורה וישנה בעיות בשעות ההבאה והאיסוף של הילדים. זאת מכיוון שההורים שמביאים את ילדיהם, מחנים את רכביהם היכן שבא להם, מה שמקשה על הנהגים שלנו להתנייד בכביש. אין אכיפה במקום וכל אחד עושה כראות עיניו ולכן, אנחנו מבקשים שתהיה אכיפה בשעות האלה למען ציבור נוסעי התחבורה הציבורית".