ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטיניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי
ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי
(ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי)
שימו לב לפני שאתם מניעים את הרכב: החלה העונה בה גורי חתולים בוחרים להסתתר מתחת למכסי מנוע של רכבים על מנת להתחמם. מספר תושבים בחדרה כבר דיווחו כי סבלו מהחוויה המטרידה הזו בשבועות האחרונים ותושבת אחת אף הסתבכה מעל המשוער כתוצאה מחדירת החתול למנוע רכבה.
תושבת רחוב הנשיא סיפרה כי בערב יום הכיפורים נכנס חתול אל מתחת למכסה המנוע ברכבה וגרם לכאוס לא קטן, שנמשך שלושה ימים: "הגעתי לרכב עם ילדיי, לפני כניסת הצום על מנת לנסוע לבני משפחתי בנווה חיים, עימם רצינו לשהות בחג", סיפרה.
"פתאום שמעתי ייללת חתול מתחת למכסה מנוע. לא הייתי חושבת בכלל על אפשרות כזו , אילולא הייתי קוראת פוסט בפייסבוק על מישהו שזה קרה לו. לא רוצה בכלל לדמיין את ההיסטריה שהייתה אוחזת בי, אם הייתי מגלה זאת תוך כדי נסיעה".
ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטיניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי
ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי
(ניסיונות לחלץ את החתול התקוע | צילום: פרטי)
לדברי התושבת, עוברת אורח שנחלצה לעזרתה בהוצאת החתול, שברה בשוגג את מפתחות הרכב שהיו נעוצים בקדמת הרכב( כדי לפתוח את המכסה המנוע) :" זה היה כמו קומדיה של טעויות, השמחה שבהוצאת החתול התחלפה בצער שאין לי מפתחות תקינים ולכן נאלצתי לקרוא לבני משפחתי שיסיעו אותי ואת ילדיי לנווה חיים. אולם גם בכך לא נסתיימה סאגת החתול ומכסה המנוע".
התושבת סיפרה כי בערב יום כיפורים מכשיר הפלאפון שלה צלצל ועל הקו הייתה המשטרה: "קיבלתי טלפון ממספר חסום וכצפוי נפל לי הלב ששמעתי שזו המשטרה כיוון שסברתי שאולי משהו קרה לאחד הילדים שהיו ברכיבה על אופניים. אבל ,הסתבר שזה היה בעניין החתול. הבנתי מהשוטר שהחתול שב למקומו מתחת למכסה המנוע , שאלו אם אני באזור וביקשו ממני להיזהר לפני הנעה כשאני שבה במוצאי כיפור".
לדברי התושבת, לאחר שתיקנה את מפתחות הרכב וניסתה לפתוח עימם את מכסה הרכב, הסתבר לה שהמכסה לא נפתח, ככל הנראה משום שתושבים שביקשו לחלץ את החתול במהלך יום הכיפורים , ניסו לפתוח בכוח את מכסה המנוע , כך שנגרם נזק:" חיכה לי גם מכתב על השמשה הקדמית שמתריע שיש חתול שהותירו כנראה התושבים. לצערי כבר נכנסתי ליום השלישי שבו לא יכולתי להשתמש ברכב, שמעתי יללות וידעתי שהחתולה שם , אולם עם מכסה מנוע שלא נפתח, לא היתה לי כל דרך להוציאה משם".
התושבת מוסיפה כי בסופו של דבר נאלצה להיעזר בפורץ שיפרוץ את מכסה המנוע, אולם גם בזאת לא הסתיימה ההרפתקה: "עובר אורח הצטרף לנסיון החילוץ וזה לא היה פשוט כי החתול כל הזמן ברח עמוק יותר ואף שב בחזרה לאחר שהורד לרצפה חזור ושנה, הביאו אוכל ומים, כדי לפתותו לצאת, ניסו להסתייע במקלות ארוכים כדי להגיע אליו וצריך לזכור שזה ברחוב הנשיא בו יש המון תנועה ולא רצו גם להבהילו שירוץ ויידרס. רק אחרי ניסיונות רבים הצליחו לתפוס אותו, וגם אז הוא נמלט לרכבו של המחלץ. אחרי המון זמן יכולתי להזיז את האוטו. כמובן ברחתי משם כל עוד נפשי בי".