הצעירה שנותרה בתחנה | צילום: פרטיהצעירה שנותרה בתחנה | צילום: פרטי
הצעירה שנותרה בתחנה | צילום: פרטי
(הצעירה שנותרה בתחנה | צילום: פרטי)
תופעה מטרידה ומעצבנת: נהגי מכוניות שחונות במפרצי אוטובוסים על מנת לעשות קניות, חוסמים את האוטובוסים ומי שנפגע הם הנוסעים – ובעיקר בעלי המוגבלויות.
כאמור, בעקבות התופעה נהגי האוטובוס, מתקשים להיצמד למדרכה ולהוריד את הרמפה בכדי להעלות את הנוסעים בכסאות הגלגלים. השבוע, שוב נרשם מקרה דומה, לפיו צעירה המתניידת בכסא גלגלים ומשתמשת תדיר בתחבורה ציבורית - נותרה בתחנה.
זה קרה, לאחר שנהג אוטובוס קו 7, כשל בניסיונותיו, להתגבר על הרכב החונה בצהוב אדום שלא כחוק ולהיצמד למדרכה: "זה היה ממש מכמיר לב לראות את הצעירה שממש התחננה לעלות לאוטובוס", סיפר עד ראייה במקום. "רכב פרטי חנה בקדמת המפרץ, ולא לראשונה. אנשים באים לכאן לקנות שווארמה, שניצל, או המבורגר בעסקי המזון, וחושבים לעצמם לא נורא 5 דקות להחנות במקום אסור, אני קונה ועף מפה. 5 הדקות הללו הן קריטיות בשביל אדם שנאלץ לחכות לאוטובוס הבא ולקוות שבפעם הבאה שהאוטובוס יגיע, לא יהיה איזה עבריין תנועה חוסם את מפרץ האוטובוסים", אמר.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
יש לציין שמדובר בתחנה עמוסה ורבת נוסעים ברחוב מרכזי. קווי אוטובוס רבים אוספים משם נוסעים ובתוכם הקווים הפופולאריים - 7, 13, 12,14, 15, וכן קווים בינעירוניים רבים.
"הנוסעים באוטובוס והעומדים בתחנה, התרעמו מאד על כך שהצעירה נותרה בתחנה, חסרת אונים, וכואב לראות שעברייני תנועה, מתנהגים באגואיסטיות כזו", סיפרה אחת הנוסעות וציינה: "בתחנה הזו, זה קורה תדיר".
מאגד חדרה נמסר בתגובה: "ידוע לנו על הבעיה הזו, שבעטייה נהגים מתקשים בהיעדר מקום להיצמד למדרכה ולהוריד רמפה. במקום העצירה שנותר לנהג האוטובוס אחרי שנהג פרייוט תפס חלק ממנה הוא יכול להוריד רמפה,רק במקום מרוחק מהמדרכה. באופן שכסאות גלגלים לא יכולים לעלות לאוטובוס. אנו קוראים לנהגים לגלות התחשבות בנוסעים המתניידים בכסאות גלגלים ולא לחנות גם לא לדקה במקום אסור. עדכנו את עיריית חדרה בבעיה בעבר, אולם לא ידוע לנו אם מתקיימת אכיפה במקום".
מעיריית חדרה נמסר: "אגף ביטחון ואכיפה יתגבר את האכיפה במקום על מנת למגר את התופעה".