ההכרעה בבקשת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, להשעות את ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, מתפקידו, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו הולכת ומתקרבת.
1 צפייה בגלריה
גנדלמן בבית המשפט
גנדלמן בבית המשפט
גנדלמן בבית המשפט לאחר מעצרו
(צילום: יריב כץ)
קראו עוד:
משרד הפנים הודיע בשבוע שעבר, כי הוועדה שתדון בסוגיית השעיית ראשי עיריות מתפקידו, וביניהם גם בגנדלמן – הוקמה.
במועצת העיר נשמעה ביקורת לאחר שהוועדה טרם התכנסה, זאת למרות שפרק הזמן המוקצב לכך בחוק, חלף.
חבר האופוזיציה, טל אליהו, אף שיגר מכתב בנדון למשרדי הפנים והמשפטים שבו התלונן כי למרות שחלף פרק הזמן של 30 ימים המוקצב בחוק לנושא, הוועדה לא התכנסה ולא דנה בנושא גנדלמן.
במשרד הפנים הבהירו כי הסיבה להתמהמהות היא העובדה שתוקף מינוי חברי הוועדה פג: "טרם כניסתה של שרת הפנים לתפקידה, פג תוקף המינוי של חברי הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתבי אישום, ועדה שבראשה עמד השופט בדימוס משה גל. שרת הפנים איילת שקד הודיעה (ביום ה' בשבוע שעבר) על הקמתה מחדש של הוועדה בהתאם לסמכותה מכוח החוק. השופט בן ציון גרינברג נבחר במשותף עם שר המשפטים גדעון סער לכהן כיו"ר הוועדה, וכחברים בה יכהנו אשר אברג'ל, לשעבר ראש המועצה האזורית שפיר, ועו"ד רחל תורן".
כזכור, בתאריך 26/10/21 הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, בבית משפט השלום בחיפה שייחס לו עבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט ועבירה לפי חוק המחשבים. במקביל, הגיש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות, בקשה להשעיית גנדלמן עקב הגשת כתב אישום נגדו.
לעדכונים: חדשות חדרה
פורסם לראשונה: 08:39, 07.12.21