השחקנים והחניכים במפגש (צילום: באדיבות הפנימייה)השחקנים והחניכים במפגש (צילום: באדיבות הפנימייה)
השחקנים והחניכים במפגש (צילום: באדיבות הפנימייה)
(השחקנים והחניכים במפגש (צילום: באדיבות הפנימייה))
לפני כשבועיים התקיים פאנל ספורט בפנימיית 'ארזים' שבמושב שדה יצחק הסמוך לחדרה. הוא עסק במיגור הגזענות והאלימות במגרשים, בקריאה לסבלנות, סובלנות, שוויון, קבלת האחר, ושאר ערכים עליהם שוחחו השחקנים עם הנערים והנערות מהפנימייה.
את הפאנל יזם רועי וידן, העובד הסוציאלי של הפנימייה, שסיפר: "כבר זמן רב שאני מעוניין להפגיש את החניכים עם שחקני כדורגל אותם הם אוהבים ומעריצים למפגש בלתי אמצעי וקרוב.
"אין חשוב מלשלב בחוויה שיח ערכי בין השחקנים לנערים ואני כבר שנה רוקם את הרעיון ובחודשים האחרונים בעבודה מאומצת לקראתו. היה מוצלח ביותר ואני מקווה שאין מדובר באירוע חד פעמי".
את הערב פתח מנהל הפנימייה, נעם ליס, באומרו: "בעידן בו החברה הישראלית הופכת שבטית ומשוסעת יותר ויותר, אנו בפנימיית ארזים בוחרים בספורט ובפרט בכדורגל לאחד את כולם ודרך השונות למצוא את המחנה המשותף.
לויטה, אזלואי, טגה, מיכל רביץ, נועם ליס ורועי וידן (צילום: שירות מיינט)לויטה, אזלואי, טגה, מיכל רביץ, נועם ליס ורועי וידן (צילום: שירות מיינט)
לויטה, אזלואי, טגה, מיכל רביץ, נועם ליס ורועי וידן (צילום: שירות מיינט)
(לויטה, אזלואי, טגה, מיכל רביץ, נועם ליס ורועי וידן (צילום: שירות מיינט))
"הפאנל מיועד לשים במרכז ערכים של סובלנות וקבלת האחר לצד התמדה, דבקות במטרה והגשמת חלומות דרך מאמץ יומיומי. בדיוק אותם ערכים אליהם אנו מחנכים את חניכי הפנימייה לשאוף ובעזרתם למצות את הפוטנציאל שלהם ולהצליח כאזרחים בחברה".
בפאנל השתתפו שחקן מכבי חיפה ותושב חדרה, שלומי אזולאי, אוהד לויטה, גוסטבו בוקולי, אמייה טגה, שמעון אבוחצירא - חלוץ קבוצת הפועל רעננה, מיכל רביץ- שיאנית ההופעות בנבחרת ישראל בכדורגל וחאלד חלאילה- קפטן בני סכנין. את הפאנל הנחה שדרן ערוץ הספורט, אבי מלר.
פנימיית 'ארזים' אירחה בפאנל כ-30 נערים ממועדון כדורגל טמרה וכן נערים מפנימיית 'נווה אלישיב' ו'בית הבוגר'. בנוסף ניצלו את המעמד והזמינו בני נוער מהיישוב בו נמצאת הפנימייה.
חלוץ מכבי חיפה שלומי אזולאי אמר במהלך הפאנל: "זה התפקיד שלנו כשחקנים ובמועדונים לעקור את תופעת אלימות והגזענות מהמגרשים מהשורש. התפקיד של המועדון הוא לעמוד מול הקהל של עצמו והתפקיד שלנו בתור שחקנים הוא לגלות אחריות נגד התופעה הזו".
הפאנל (צילום: באדיבות הפנימייה)הפאנל (צילום: באדיבות הפנימייה)
הפאנל (צילום: באדיבות הפנימייה)
(הפאנל (צילום: באדיבות הפנימייה))
בתום הפאנל נשארו מספר שחקנים וקיימו סיור בפנימייה בהובלת מנהל הפנימייה. הם עברו בין הקבוצות, שאלו את החניכים על אורח חייהם בפנימייה, חילקו להם קלפי 'סופרגול' והבטיחו לשוב ולבקרם בהזדמנות הקרובה.
החניכים התרגשו מהופעת השחקנים בביתם, הביאו להם מכל הבא ליד על מנת לקבל חתימה, הצטלמו עם השחקנים בסלון הקבוצה ונראו נרגשים מהחוויה המיוחדת.
פנימיית 'ארזים' הינה פנימייה טיפולית ובה מתחנכים כ-90 נערים ונערות בגילאי 8-18. הנערים הוצאו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה וחלקם אף בצו בית משפט. נושא הכדורגל הינו חלק מרכזי בחייהם של הנערים והנערות כשרבים מהם לוקחים חלק בחוג כדורגל קבוע פעמיים בשבוע, צופים במשחקים, מתאמנים ומשחקים כדורגל בזמנם הפנוי.