מתנדבי חדרה בראשות חזקי מנת יוצאים בקריאה נרגשת לתושבי חדרה שעובדים מחוץ לעיר על מנת שיסייעו להם בהסעות חולים שצריכים להגיע לטיפול רפואי. בתי החולים בהם מטופלים רוב חולי העיר הם שניידר, בילינסון, תל השומר, ואיכילוב.
( מנת בסרטון. סערת רגשות)
קראו עוד
בסרטון שהופץ הבוקר על ידי מתנדבי חדרה נראה חזקי מנת, עומד באמצע כביש סואן ביציאה מן העיר, מדבר, מדם ליבו לנהגים וקורא להם להקל על החולים ומשפחותיהם: "אני מרגיש כאב עמוק עד כדי כעס וגם בסרטון שהופץ ניתן להתרשם מסערת הרגשות בה דיברתי", הסביר. "כי זה לא הגיוני, יש כל כך הרבה אנשים שעובדים במרכז הארץ, בקלות הם יכולים להסיע חולה לבית חולים בדרכם. לפעמים זה יאריך להם את הדרך בחמש דקות ולפעמים בכלל לא. אז נכון, אתה קצת תוותר על הפרטיות שלך בנסיעה, פחות סיגריה, פחות מוזיקה, אבל תקל על אדם שסובל כל כך וחייו אומללים ממילא".
מנת סיפר כי אחת החולות שהתגוררה בקומה שלישית ומצויה בטיפול ארגון מתנדבי חדרה, הייתה יושבת בקומת הכניסה לבניין בו התגוררה, 3 שעות לאחר ששבה מטיפול, כיוון שלא היה לה הכוח לעלות לקומה בה התגוררה.
"יש לנו נערה בת 16 חולה שנוסעת להקרנות בתחבורה ציבורית והלב נשרף. אנחנו דואגים למשפחות להכול: לאוכל, ריהוט, טיפולי שיניים. כשיש מקרים קשים מאוד, יש לנו קבוצה שנקראת 'מונית החסד' אנו מפרסמים שם קריאה ומספר אנשים מתנדבים לשלם על מונית, אבל כמה מוניות אפשר לשלוח? אנחנו מפצירים בתושבי העיר והאזור כולו, כשאתם לוקחים חולה אתם פשוט נותנים לו כוח להמשיך לחיות".
בנוסף, קרא מנת לנשים שמעוניינות לבשל בזמנן החופשי בעבור משפחות החולים והיתומים להצטרף למתנדבי חדרה: "נכון שאנחנו בעיקר מתמקדים בחולי סרטן ויתומים, אבל יש מקרים שכואבים כל כך ומגיעים אלינו של אנשים נכים 100%, בודדים, קשה לסרב להם ואני מוצא עצמי כל היום, בודק טוב טוב אם לאשר את הפנייה או לא וזה קורע את הלב. ריבוי הפניות מטיל עומס על המבשלים הקיימים ולכן אני קורא לעשות מצווה להצטרף".
לעדכונים: חדשות חדרה