פרקליטות מחוז חיפה (פלילי), באישור היועץ המשפטי לממשלה, הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בחדרה כתב אישום נגד תושב האזור כבן 40, בגין הסתה לאלימות, לאחר שהעלה בדף הפייסבוק שלו פרסומים הקוראים לרצח ראש הממשלה, ומסיתים לביצוע מעשי אלימות קשים.
(ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי))
כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד נועה בורג, מייחס לנאשם ארבעה פרסומים שונים בחשבון הפייסבוק שלו, שבהם "קריאה לעשיית מעשה אלימות, וכן דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות, תמיכה בו או הזדהות עמו, ועל פי תוכנם של הפרסומים והנסיבות שבהן פורסמו יש אפשרות ממשית שיביאו לעשיית מעשה אלימות".
בין היתר עולה כי בחודש אפריל שיתף בחשבון הפייסבוק רשומה של ח"כ עמיר פרץ המצולם עם ח"כ איציק שמולי, אשר כתב כי הוא מודה לצירי ועידת מפלגת העבודה על אישור הצטרפות המפלגה לממשלת האחדות. מעל הפוסט כתב הנאשם: "בוגדים דינם מוות".
בפרסום אחר מלפני מספר ימים, פרסם הנאשם רשומה ובה כתב: "חיים... גם ככה אין לי... אז אני מוכן להיות ה'קוף' שישב בכלא במקומכם אם תרצחו את בנימין נתניהו... פשוט תגידו שקיבלתם הוראה ממני".
בהמשך, פרסם הנאשם רשומה נוספת ובה כתב בין היתר (הטעויות במקור): "תרצחו את בנימין נתניהו ואלוהים יהיה חייב לכם.... אני אגן עליכם... רק תעשו את זה כבר בבקשה. זה בלתי נסבל... זה נדרש!!!! זאת החובה המצפונית והמוסרית ביותר שיש!!! שימו לסיפור הזה סוף כמו של ההתחלה שלו!!!! תסמכו עלי... הוא יהיה היה כלא היה... מחיקה מוחלטת מההיסטוריה...תהיו גיבורים לדורות הבאים!!!!".
בית המשפט הורה על המשך מעצרו של הנאשם בתנאי אשפוז בבית חולם פסיכיאטרי, לערכת חוות דעת בעניינו.