בצל המלחמה, החטופים והחללים, בעיריית חדרה החליטו השנה לציין את יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל במתכונת מצומצמת ומשפחתית.
2 צפייה בגלריה
זיקוקים יום העצמאות - תמונת פייסבוק
זיקוקים יום העצמאות - תמונת פייסבוק
חגיגות יום העצמאות
(צילום: עידו ארז)

ראש עיריית חדרה, ניר בן חיים, הנחה לבצע סקר בקרב התושבים על מנת להחליט האם ואיך לציין את אירועי עצמאות, והרוב המוחלט בחר באפשרות של חגיגות מצומצמות לילדים. החלטה משמעותית נוספת שקיבל ראש העיר היא לא לקיים השנה מופעי זיקוקים כפי שהיה נהוג בכל שנה בעצמאות.
אז מה כן יהיה? 6 במות ברחבי העיר עם אומני ילדים ואומנים מקומיים. את החגיגות תקיים עיריית חדרה, באמצעות אגף אתו"ס, בכל רחבי העיר והן ייערכו בערב יום העצמאות, יום שני, 13.5.24, החל מהשעה 20:30.
הבמות יהיו בגן קפלן בית אליעזר, אקו פארק, רחבת העירייה, ברחבת החנייה של מגרש הכדורגל במערב העיר (רמדה). כמו כן, תתקיים במה תורנית בבית ספר תחכמוני ובמת נוער בהיכל האנרבוקס.
הבמה בגן קפלן תכלול הופעה משותפת של מירבי קצב ותנועה וגברת רגש, מופע לילדים "בין התווים" ומסיבת ריקודים ישראלית. הבמה ברחבת העירייה תכלול מופע מרכזי של "שקטק", מופע אש ואומנים ולהקות מקומיות. החל מהשעה 22:45 תיערך ברחבת העירייה הרקדה עם ירון כרמל.
במת האקו פארק תכלול מופע מרכזי של "הבאגיס", הופעה של הזמר אמיר שוהר, מופע אש, אומנים ולהקות מקומיות ומסיבת ריקודים ישראלית. הבמה בגבעת אולגה, שתמוקם בחנייה של מגרש הכדורגל (רמדה) תכלול מופעים של "הבאגיס" ושל מירבי קצב ותנועה, מופע של ילדי החוגים וטקס מתנדבים מצטיינים.
הבמה התורנית בבית ספר תחכמוני תחל בשעה 19:45 עם תפילת ערבית בליווי להקת "אשירה", מופע של ילדי הגנים, טקס הדלקת משואות, מופע של ילדי בתי הספר תחכמוני ושילה והרקדה חסידית. במת הנוער בהיכל האנרבוקס תיפתח בשעה 22:30, עם מופע של עידו B ומופעים של DJ נתנאל ושל DJ ערן יוסף.

2 צפייה בגלריה
חגיגות יום העצמאות
חגיגות יום העצמאות
חגיגות יום העצמאות
(צילום: עידו ארז)

קראו גם:

ביום העצמאות, תחנת כיבוי והצלה חדרה מקיימת יום חשיפה לילדים בתחנה בין השעות 10:00-14:00. במהלך היום יוצגו רכבי הכיבוי, ציוד הלוחמים, היחידה לחילוצים מיוחדים, יחידת תגובה מהירה והיכרות עם התחנה ועבודת לוחמי האש.
ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה: "אנחנו נמצאים בימים לא קלים, אך לא יצליחו לשבור את הרוח שלנו. יחד עם התושבים קיבלנו החלטה על חגיגות עצמאות צנועות למען הילדים שלנו. חשוב לשמור על המסורת ולאפשר לילדינו לצאת לרחובות עם דגל כחול-לבן וליהנות מערב משפחתי ישראלי."

הבמות בערב יום העצמאות | יום שני 13.5.24 החל מהשעה 20:30


* גן קפלן: מופע של מירבי קצב ותנועה יחד עם גברת רגש, מופע "בין התווים", מסיבת ריקודים ישראלית.
• רחבת העירייה: מופעים של אומנים ולהקות מקומיות, מופע אש, מופע מרכזי של שקטק, מסיבת ריקודים ישראלית. החל מהשעה 22:45: הרקדה עם ירון כרמל.
• אקו פארק: מופע של הבאגיס, מופע אש, מופע של הזמר אמיר שוהר, אומנים מקומיים ומסיבת ריקודים ישראלית.
• גבעת אולגה - חניית מגרש הכדורגל (רמדה): מופע של מירבי קצב ותנועה, מופע של הבאגיס, מופע של ילדי החוגים, טקס מתנדבים מצטיינים.
• במה תורנית - בי"ס תחכמוני החל מהשעה 19:45: תפילת ערבית בליווי להקת "אשירה", מופע של ילדי הגנים, טקס הדלקת משואות, מופע של ילדי בתי הספר תחכמוני ושילה, הרקדה חסידית.
• במת הנוער - היכל האנרבוקס החל מהשעה 22:30: מופע של עידו B, DJ נתנאל, DJ ערן יוסף.

הסדרי תנועה בערב יום העצמאות 13.5.24:


• רחבת העירייה - בשעות 12:00-24:00 ייחסם רחוב הלל יפה בין ז'בוטינסקי לאחד העם (מעגלי התנועה יהיו פעילים).
• אקו פארק - בשעות 18:00-24:00 ייחסם רחוב שניר, כניסה תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד.
• גן קפלן - בשעות 16:00-23:00 ייחסם רחוב העצמאות בין כיכר כ"ט בנובמבר לכיכר התמרים.
• גבעת אולגה - בשעות 16:00-23:00 ייחסם לתנועה רחוב הדייגים.

הנחיות ביטחון – כניסה לאירוע


• על פי הוראות משטרת ישראל הכניסה לאירוע מותנת בבידוק בטחוני.
• לא תותר הכנסת נשק מכל סוג שהוא, אלכוהול, בקבוקי זכוכית ופחיות שתייה, צעצועים מסוכנים מכל סוג שהוא, מכלי תרסיס, בעלי חיים (למעט כלבי נחייה), אופניים וקורקינטים חשמליים ורחפנים.
• איסור עישון באירועים תחת כיפת השמיים!

נגישות


האירועים מונגשים לאנשים עם מוגבלויות. הסדרי נגישות מלאים יפורסמו באתר העירייה. להסדרי נגישות פרטניים יש לפנות למוקד העירוני 106 בטלפון או בוואטסאפ 053-4000106