החיפושים הארוכים והמייגעים הגיעו אל סיומם הטוב: שובל מדמון (31) מחדרה, המתנייד על כסא גלגלים מצא עבודה בבית עסק בתל אביב - קיטקט קינוחי גורמה לאירועים.
1 צפייה בגלריה
שובל מדמון. נהנה ונרגש
שובל מדמון. נהנה ונרגש
שובל מדמון. נהנה ונרגש
(צילום פרטי)
כזכור, לפני כשנה וחצי סיפר מדמון ברשתות החברתיות ובקבוצות הפייסבוק של חדרה כי הוא מחפש עבודה בתחום הקונדיטוריה, במקום שיהיה נגיש לכסא גלגלים ושירצה להעסיק בע מוגבלות. עוד סיפר אז על הקושי למצוא עבודה ואמר: "אנשים חושבים שאם אתה בכיסא גלגלים אתה חסר תועלת".
קראו גם >>
באחרונה, לאחר חיפושים נרחבים, ראיונות עבודה רבים ותקוות רבות, החל סוף סוף לעבוד בתחום הכשרתו: "נעזרתי בדרך בליווי תעסוקתי של ארגון 'שכולו טוב' - חטיבת גוד ג'וב, דרך משרד הרווחה. "כיוון שהיתה שנת קורונה החיפושים היו עוד יותר קשים, אבל עוד טרם לכן זה היה בגלל כל מיני ענייני נגישות וחוסר רגישות.
"ראיון העבודה האחרון היה ברעננה והיתה נכונות להעסקה. זה היה בשלבים ראשונים והמעסיק הפונטציאלי לא ידע איך לבנות את המשרה ואיזה צרכים אצטרך, ואז נפלה לידי המלווה התעסוקתית שלי.
"הצעת העבודה הזו היא אמנם בתל אביב, לא באזור מגוריי, אבל לא יכולתי לשבת ולחכות שכאן באזור מגוריי תהיה נכונות. מובן שזה עצוב וחבל, שכאן אין כל כך נכונות להעסיק אנשים כמוני".
בחודשים האחרונים מדמון מתלמד במקום ומתמקצע בתחום הזילופים. "אני מגיע לעבודה בשעות שמתאימות ונוחות לי", הוא אומר, "שזה בדרך כלל בין 9:30 ל-14:30, נהנה ונרגש לקראת הדרך שמחכה לי. אני גם לומד בקורס שמקנה ידע ונסיון בינלאומי 'פרופשיונל פייסטרי שף', בדן גורמה בתל אביב, ביה"ס למקצועות הקולינריה".
ומה החלום?
"לעבוד בקונדיטוריות הבכירות ביותר ואפילו בארמונות של מלכים".
מדמון, בעל מוגבלות תנועה מלידה, התנדב לצבא ושירת בחיל הים. לאחר השחרור למד בביה"ס 'עושים בישול ואפייה' של השף אורן גירון. כעת כשמצא עבודה בתחום האהוב עליו יש לו גם מסר מעצים למתקשים במציאת עבודה: "תעמדו על שלכם, תתעקשו, תתמידו ואל תוותרו. בסוף תגשימו את החלום שלכם".
לכל העדכונים - חדשות חדרה