הימים ימים קשים הם, ולכאורה יש לנו את כל הסיבות לראות שחורות ולחוש תחושות קשות. עם זאת, לא כך הדבר עבורי. אני רואה שפע דברים טובים. אני רואה את השינוי הגדול במערכת החינוך, צמצום מספר הילדים בכיתה, למידה היברידית, שונה ומגוונת. אנשי החינוך נקראו אל הדגל, ומאז נאבקים לפתח שגרת למידה. אני רואה התייעלות בבתי עסק רבים, מערך שליחויות, שוב, שינוי, אני רואה עזרה לזולת באופן שלא ראיתי בעבר, החל מעזרה כלכלית רחבה וכלה בפרויקטים חברתיים.
2 צפייה בגלריה
מפקד פלגה 914
מפקד פלגה 914
מפקד פלגה 914
(צילום: דו"צ)
הקורונה שמטה לנו את הקרקע מתחת לרגליים, אך החברה שלנו עומדת לה. שכן תקופה זו למרות הקשיים המורכבים שבה, מוציאה מאיתנו הרבה טוב, טוב הכרחי. אצלנו בזרוע הים סכנת הקורונה היא קריטית, והשלכותיה דרמטיות על המשך תפקודה המבצעי הרציף של הזרוע. כל לוחם הוא בעל חשיבות רבה לשמירה על הרצף התפקודי של כלי השיט, שכן אם כלי שייט יידבק בנגיף, בשונה מכל גוף אחר, אין מחליף לכלי השייט הזה, והלוחמים מבינים זאת היטב.
קראו עוד:
אני גאה לומר שבתקופה זו למדתי להכיר את הלוחמים שלי לעומק ולראות עד כמה בוגרים, ממושמעים ואחראים הם. לאורך כל התקופה הקשה הזו סגרו הלוחמים שלי זמן רב בבסיס בקפסולות. בידוד זה משית עלינו צורות התנהגות והתנהלות שאיננו רגילים אליהם. האופן שבו הגיבו הלוחמים ואנשי הסגל לשינוי זה היווה עבורי שיעור חשוב על עוצמתם ועל החוסן המנטלי האדיר שנדרש מכולנו בתקופה זו. שיעור ארוך, מעמיק, מלמד ומקור עצום לגאווה. כחלק משיעור זה למדתי המון גם על עצמי כמפקד ועל כך שבתקופה זו, עוצמות הפיקוד נדרשות יותר מתמיד ובהן- אנושיות, דוגמא אישית, מעורבות ואחריות.
האויב אינו שוקט, אינו פוסק לרגע, וכל הזמן מאתגר אותנו. לעיתים נדמה לנו כי הקורונה היא הבעיה הפרטית שלנו ואינה נוגעת לצד השני. כמפקד בזרוע הים אני גאה לומר שההתנהלות המבצעית שלנו הן כזרוע והן כצה"ל לא נפגעה ואף אנו פועלים ביתר שאת אל מול כל מבקשי רעתנו.
2 צפייה בגלריה
הזירה הצפונית
הזירה הצפונית
הזירה הצפונית
(צילום: דו"צ)
אזרחים יקרים, היו סמוכים ובטוחים כי ביטחונכם נמצא בידיים בטוחות ואחראיות. הבנים והבנות שלכם מבצעים את תפקידם באופן מעורר הערכה ומהווים מקור לגאווה. למפקדיי, המשיכו להוביל אותנו באופן אחראי ובטוח, אנחנו חזקים ובעלי כושר עמידה איתן, נכונים לכל משימה. ללוחמים שלי, מקור גאוותי, אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לשרת לצידכם בתקופה מאתגרת זו, אתם גיבורים. אני מלא הערכה על הכוחות הרבים אשר אתם מפגינים, שתהיה לכולנו שנה טובה, וכעת יותר מאי פעם נגיד ונתכוון: "תכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה".
כל העדכונים - חדשות חדרה