מרכז הצעירים "טורבינה" הפועל תחת אגף נוצ"ץ (נוער צבא, צעירים) בעיריית חדרה, מספק לסטודנטים בני העיר, מעטפת כוללת של ליווי, תמיכה והנגשת מידע ומלגות, בכל צעד בחייהם האקדמאים.
1 צפייה בגלריה
סטודנטים בטורבינה
סטודנטים בטורבינה
סטודנטים בטורבינה
(צילום: אלבום פרטי)
קראו עוד:
תחום ההשכלה הגבוהה מתחיל באיתור וגיוס צעירים הזקוקים לליווי בדרך לאקדמיה, ייעוץ ובמקרים רבים גם בחשיפת התחום לצעירים רבים. בנוסף, מתקיימות סדנאות והרצאות ומקודמים פרויקטים חברתיים, יחד עם הסטודנטים.
היום יתקיים בטורבינה, אירוע לציון פתיחת שנת הלימודים האקדמאית שתשולב בו סדנת 'אסטרטגיות למידה'. סטודנטים וצעירים בני העיר מוזמנים לקחת חלק בתוכניות כמו אימון אישי מסובסד, שיסייע להם להחליט מה הדבר הנכון בעבורם, באשר לקריירה, לימודים ועבודה. זאת, במסגרת שיתוף פעולה בין מרכז הצעירים למכללת 'אמבישן' להכשרת מאמנים. תוכנית נוספת שכוללת בתוכה מלגה נאה, היא 'בוחרים מחר- חדרה' ששותפים לה עיריית חדרה, הסוכנות היהודית, ומפעל הפיס. במסגרת זו מקבלים הסטודנטים, הכשרה אישית מקצועית וקהילתית, בנושא פיתוח מיזמים קהילתיים ובמהלך שנת הלימודים, אף מוציאים את התוכנית לפועל.
אולה פרץ, מנהלת מחלקת הצעירים מסבירה: "בחדרה המודל פועל כשמלגה בצידו. בהרבה ערים בארץ מקבלים רק את ההכשרה, אצלנו ההכשרה גם מלווה במלגה של 10,000 שקלים. במסגרת הזו, אנו מזמינים את הסטודנטים להתוודע למה שקורה בעיר בכל הרבדים, לרבות שיח על אתגרים וחוזקות של העיר ולקדם יוזמה בתחום הקרוב לליבם. זוהי השנה השישית שהתוכנית פועלת בהצלחה ולאורך השנים צמחו יוזמות בולטות מאוד. אחת מהן היא 'מיזם הינשוף', שהקימו סטודנטים לשם הנגשת מידע כלכלי לצעירים. הם גייסו בכל שבוע מומחה בהתנדבות בנושאי כלכלה כמו, פנסיות, נדל"ן, השקעות שוק ההון, והשנה זה מתקיים כבר השנה הרביעית. בזכות הקורונה והמעבר לזום בתקופתה, המיזם הפך לארצי והסטודנטים שסיימו כבר ללמוד, עדיין מפעילים אותו בהתנדבות".
מיזם נוסף שנחל הצלחה הוא 'מקלט 22' במסגרתו יזמו הצעירים תערוכה בנושא חיי צעירים להט"בים בעיר.
מרכז הצעירים, מספק גם שירותים כמו ייעוץ למסלולי לימודים, הנגשה של מלגות לימודים, קשרי תעסוקה והצעות עבודה לסטודנטים, לרבות שירותי כתיבת קורות חיים, והכנה לראיונות.
מלגות נוספות שפועלות בחדרה הן מלגת פרח העומדת על סך 10,000 שקלים, מלגת חינוך לפסגות שמגיעה עד סכום של 10,000 שקלים, מלגת 'עתיד פלוס' שמגיעה עד 12,000 שקלים, מלגת 'ממדים ללימודים', שמכסה עד שני שליש משכר הלימוד האוניברסיטאי ומלגת קרן גרוס שמגיעה עד סכום של 7500 שקלים. שנת הלימודים האקדמית נפתחה בחדרה, עם 204 סטודנטים בתוכניות ובמלגות השונות של העיר והגופים השונים הממנים אותן, כמו מפעל הפיס.
לעדכונים: חדשות חדרה