ביום ראשון התקיימה מחוץ לתחנת משטרת חדרה, הפגנה של אקטיביסטיות ושל נציגות של עמותת "תודעה". המפגינות מחו נגד סגירת תיקים לאזרח שעל פי הטענות, פגע מינית בבני נוער בחוף אקוודוקט בקיסריה.
1 צפייה בגלריה
ההפגנה מול משטרת חדרה
ההפגנה מול משטרת חדרה
ההפגנה מול משטרת חדרה. במרכז: גילי ברקוביץ
(צילום: אלבום פרטי)
קראו עוד:
גילי ברקוביץ (15) תושבת פרדס חנה כרכור, אקטיביסטית חברתית שהובילה את ההפגנה מסבירה: "התוודעתי לסיפור לאחר פרסום כל מיני מקרים בקהילת פרדס חנה כרכור על הטרדות של ילדים ובני נוער בחוף האקוודוקט. הגבר חשף עצמו בחוף ובמלתחות ונגע בעצמו בפניהם. המקרים ידועים ומתרחשים כבר שנים, וכל הזמן אנחנו שומעים על עוד תיקים שנסגרו. המקרה האחרון אירע לפני כחודש וזו תלונה יחידה שעדיין פתוחה. אני מכירה מישהי שנפגעה מהמקרה, דיברתי עם אימהות שהתיקים של התלונות שלהן נסגרו. לא מקובל שהמשטרה סוגרת תיקים והאיש ממשיך להסתובב חופשי ולהטריד ילדים".
ד"ר ענבל הראל קסלר מנכ"לית עמותה "תודעה" שנציגות שלה נכחה בהפגנה אמרה: "עמותת תודעה עוסקת רבות במיניות בריאה ומעודדת נפגעות לפנות לקבלת סיוע. אנחנו מאמינות בנושא של הבושה 'עוברת צד'. אני לא מכירה את המקרה משפטית ואין טענה ספציפית נגד המשטרה, אבל אנחנו מבקשות להרעיד את אמות הסיפים. אי אפשר שנעודד מיניות בריאה ואת ההליכה להתלונן ותיקים ייסגרו תדיר. בנוסף, האם כחברה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו שאדם שפוגע בילדים ונוער מסתובב חופשי?"
מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה כל חשד לניסיון פגיעה בקטינים. בעקבות תלונות שהוגשו, נפתחו חקירות במשטרה, שנוהלו ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיום חקירתם ובהתאם לתשתית הראייתית הוחלט על גניזתם".
לעדכונים: חדשות חדרה