תושבים בשכונת נווה חיים בחדרה מתנגדים לתוכנית להקים ברחוב גרינבוים מגדלים ובהם 650 יחידות דיור. לטענת התושבים, הם גילו לאחרונה במקרה על כך שהתוכנית הומלצה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. לדבריהם מדובר במכה קשה לאזור המאופיין בצמודי קרקע ובסגנון כפרי. הם טוענים גם כי התשתיות אינן ערוכות לקליטת כמות כה גדולה של תושבים.
1 צפייה בגלריה
 נווה חיים (מימין). "התוכנית תחריב את האופי הקהילתי"
 נווה חיים (מימין). "התוכנית תחריב את האופי הקהילתי"
נווה חיים (מימין). "התוכנית תחריב את האופי הקהילתי"
(צילום: אלבום פרטי)
על פי התוכנית עתידים המגדלים לקום בשטח שבין מסילת הרכבת לרחוב גרינבוים. על פי התיאור תקום שכונת מגורים ותעסוקה במתחם "תנופורט" בחדרה. התוכנית תתפרס על שטח של 65.43 דונמים והיזם שצפוי להוביל את הפרויקט הוא עמרם אברהם.
קראו גם:
השבוע (יום ג') התקיים במועדון "רעים", המתנ"ס השכונתי, מפגש שיתוף ציבור בנושא. נציגי העירייה היו מהנדס העיר נדב הדר ומחזיק תיק ההנדסה בעירייה רון שגן.
חלק מהתושבים מסרבים לקבל את התוכנית במתכונתה הנוכחית, ובכוונתם להיאבק בה. "הסערה בנושא החלה לפני כשבועיים, כשגילינו על התוכנית מפוסט שהעלה תושב השכונה לפייסבוק", מסביר שי גרשוני, יו"ר ועד שכונת נווה חיים. "מאז קיבלנו עשרות פניות מתושבים מודאגים שחוששים שהפרויקט אינו תואם לתשתיות הקיימות, יגדיל את הסכנה הבטיחותית הקיימת וישנה את אופי השכונה, מקטנה ואינטימית לרועשת וסואנת. הכפלת כמות התושבים בשכונה על ידי הוספה של למעלה מ־650 יחידות דיור, בהקמת מגדלי ענק, תחריב את אופיה השליו, הכפרי והקהילתי של השכונה. כבר כעת יש פקקים שסותמים את השכונה. מוסדות החינוך אינם ערוכים לקבל כמות כל כך גדולה של ילדים, הם צפופים מלהכיל אפילו את התושבים הקיימים".
תושב השכונה הוסיף: "בוקר אחד קמנו וגילינו ששכונה חדשה צפויה לקום בצד הדרומי שלנו. יהיה פה צפוף, שלא לדבר על הרס מוחלט של צביון השכונה הפסטורלית".
מחזיק תיק ההנדסה בעירייה, רון שגן: "קריטי להבין שזה לא בלב השכונה בכלל. זה בכלל לא פוגע בנווה חיים כי הבנייה לא בתוכה ולא משנה בה מאום. לדעתי התוכנית גם תשדרג את הכניסה לנווה חיים מגרינבוים, שכיום נראית נורא. המגדלים יהיו רחוקים מהשכונה וקרובים יותר למרכז התחבורה. זה יהיה מדורג, כשקודם כל יהיו משרדים, באמצע גני הילדים ורק לאחר מכן הבניינים".
שגן מוסיף כי "חשוב לי מאד להציג את התוכנית, כי כשיודעים ומכירים אותה זה מוריד את מפלס החשש וגם אם יהיו רג'קטים אני לא נרתע מהם. אם יש דברים שפספסנו, טוב שיעלו בעקבות שיתוף הציבור".
ועד נווה חיים מסר בתגובה: "פגישת התושבים הראתה לנו שיש כאן שכונה מגובשת בדעתה ושהפרויקט הוא אסון לשכונה. התושבים הביעו את דעתם בצורה מאוד נחרצת על הבעיות החמורות שהפרויקט ייצור, במיוחד שינוי צביון השכונה הכפרי, נושא התחבורה והחינוך בשכונה שאינם ערוכים לקלוט כמות אדירה כזו של תושבים ולמעשה כמעט ומכפילה את מספר התושבים. הוספת מרכז מסחרי נוסף סמוך למתחם הווילא׳ג מיותר לחלוטין ומכביד עוד יותר על החנויות בלב העיר שגם כך נאנקים לפרנסה.
בפגישה גילינו שהפרוייקט רץ כבר שנתיים בעירייה אך הציבור לא היה מודע לכך ולא ניתנה לו ההזדמנות להביע את דעתו או להתנגד. הפרוייקט קיבל רוח גבית מהעירייה שלא התנגדה ואף דחפה לקידומו וכעת התוכנית בשלב ההפקדה למחוזית מה שהופך את כל ההתנגדות לקשה יותר, אך לא נרפה ידינו. נעשה ככל שנוכל על מנת לעצור אותה".
מהעירייה נמסר: "מדובר בשטח פרטי ובתוכנית של יזם פרטי. מתוכנן שיתוף ציבור, שבין היתר יהיה נוכח בו גם מהנדס העיר".
לעדכונים נוספים היכנסו לחדשות חדרה