המשטרה הודעה כי יש תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, זאת עם סיום החקירה והעברת החומרים לפרקליטות.
1 צפייה בגלריה
אדרי בבית המשפט, לאחר מעצרו
אדרי בבית המשפט, לאחר מעצרו
אדרי בבית המשפט, לאחר מעצרו
(צילום: שאול גולן)
קראו עוד:
מהמשטרה נמסר כי ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, הסתיימה חקירה נרחבת בעניינו של ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי ואחרים, בנוגע לעבירות טוהר המידות ושחיתות ציבורית.
ראשיתו של התיק בחקירה סמויה ביאח"ה, בעקבות חשדות לכאורה כי אדרי מקדם ענייניהם של בעלי אינטרסים בעיר בתמורה לקבלת כספי שוחד.
במסגרת החקירה עלו חשדות לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, אלימות, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס.
החקירה המורכבת נוהלה ע"י יאח"ה בלהב 433, בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה מחוז ת"א, ובשיתוף רשות המיסים- יחידת יהלום והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים.
עם המעבר לחקירה גלויה לפני מספר חודשים, בוצעו פעולות חקירה רבות ומגוונות, שכללו חקירה של כ-200 מעורבים, ביצוע עשרות חיפושים ותפיסה של מאות מוצגים אשר הובילו לביסוס תשתית ראייתית לכאורית. במהלך התקופה, מעצרו של אדרי הוארך מעת לעת והוא שוחרר בתנאים מגבילים, לרבות איסור עיסוקו בתפקידיו כראש העירייה.
על פי המשטרה, מתוך חומר הראיות הרב שנאסף, עולה לכאורה תמונה לפיה אדרי, במהלך העשור האחרון כיהן בתפקידים ציבוריים, פעל באופן שיטתי תוך ניצול מעמדו וסמכויותיו, על מנת להשפיע ולהיטיב עם בעלי אינטרסים וזאת בתמורה לקבלת כספי שוחד. עוד עלה כי אדרי יצר מנגנון מתוחכם של תשלומי שוחד להעברת המזומנים אליו, בנוסף לקבלת שוחד באמצעות שוברי קנייה אשר ניתנו לו במשך שנים במסווה של תרומות לנזקקים.
על פי המשטרה, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורית נגד ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, אלימות ועבירות מס.
בנוסף התבססה תשתית ראייתית לכאורית נגד חשודים נוספים בפרשה בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה וקשירת קשר לביצוע פשע.
לעדכונים: חדשות חדרה

פורסם לראשונה: 13:53, 24.06.21