ניצחון ראשון לתושבי שכונות נווה חיים, ויצמן ויצחק בחדרה. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה לא לאשר תוכניות לבנייה לגובה באזור. אלא שלמרות ההישג, התושבים אינם מרפים, זאת כיוון שבשכונות יש עוד תוכניות לבנייה לגובה.
1 צפייה בגלריה
מחאת תושבי נווה חיים, ויצמן ושכונת יצחק
מחאת תושבי נווה חיים, ויצמן ושכונת יצחק
מחאת תושבי נווה חיים, ויצמן ושכונת יצחק
(צילום: יאיר שגיא)
קראו עוד:
אלי מלכה, ממובילי המאבק, היה אחד מנציגי השכונה שהוזמנו לדבר מול הוועדה. "הצוות המקצועי רצה לצופף, אבל חברי הוועדה רומן גישר, בועז ביטון, סדי בן דוד, שלמה בוזגלו, טל אליהו ורון שגן החליטו פה אחד שזה לא לעניין ושהתוכניות לא תואמות תשתיות בשטח ואישור כזה יכול לפגוע בתושבים הקיימים ולייצר בעיות לעירייה", הוא מסביר.
לישיבת הוועדה הגיעו עשרות תושבים מהשכונות, כדי למחות נגד הבנייה לגובה, שלדבריהם תפגע בצביון השכונות. "כשמתכננים על הדף לא רואים את השטח בפועל", מסביר מלכה. "הבהרנו שנעמוד על הרגליים האחוריות מול כל תוכנית כזו. הזכרנו שרק לפני שנתיים הם שינו את התב"ע בשכונות ושילשו את יחידות הדיור בדונם".
כעת מקווים התושבים כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה חיפה, לא תהפוך את ההחלטה על פיה.
העיר הולכת להיות צפופה יותר. למה שהשכונות שלכם לא ישתלבו בזה?
מלכה: "לא חסר בחדרה איפה לבנות עשרות אלפי יחידות דיור בשטחים שמיועדים לזה. מטרת העל שלנו היא להביא את העירייה לצידנו שתהיה איתנו בהתנגדות. גם לתוכנית 'תנופורט' שהעירייה לא הייתה איתנו אנחנו חושבים להתנגד במחוזי. אולי לשנות את אופי הפרויקט, להקטין את מספר היחידות, זה יהיה הרבה יותר קשה, אבל נתייעץ".
מ"מ ראש העירייה בפועל, ניר בן חיים התייחס בוועד לתשתיות הרעועות של נווה חיים: "כולנו מבינים את החשיבות שהמדינה מייחסת להגדלת היצע הדיור, אבל הדברים יהיו חייבים לבוא עם מענה הולם לתושבים. לקדם בנייה ללא תשתיות חינוך, תחבורה וקהילה זה לא הישג לאומי, זו בכיה לדורות".
לעדכונים: חדשות חדרה
פורסם לראשונה: 07:34, 04.08.22