עונת הרחצה כבר בשיאה, אולם בעלי מוגבלויות מחדרה מתלוננים על בעיות נגישות בחוף הים. תושבים התלוננו כי הסככה הנגישה בחוף כפר הים מלאה במתרחצים שאינם בעלי מוגבלות פיזית, כך שלא נותר מקום לתושבים המתניידים בכיסאות גלגלים.
1 צפייה בגלריה
הסככה בחוף
הסככה בחוף
הסככה בחוף
(צילום: אלבום פרטי)
קראו עוד:
שלמה בוזגלו, חבר מועצת העיר, אב לילד בעל צרכים מיוחדים, שמגיע עם בנו לחוף כפר הים, קרא למי שיכול לסייע לו לשפץ אותה. בסוף השבוע האחרון תיעד בוזגלו את הסככה המונגשת, כשבה מתרחצים רבים שאינם בעלי מוגבלויות.
"מעבר לנראות של הסככה, כדי להגיע אליה יש מדרון תלול וגם ממנה אל קו החוף, הרמפה חלקה באוויר כי גובה החול משתנה", מסביר בוזגלו. "יש צורך ברמפה רצינית כדי שמי שרוצה שרגליו יגעו בחול יוכל לעשות זאת, בלי לפחד שהכיסא שלו ייפול לחול. ביום שישי בבוקר הגעתי לים, ראיתי בלגן בסככה, שבתי אחר הצהריים עם בני, עדיין היה עמוס באנשים, פרסו שם כסאות, אופניים ועגלות ילדים. זו תחושה מאד לא נעימה לא לי, לא לבני יאיר ולא לאף נכה שצריך להעיר לאנשים. אני גם לא מאשים אותם, אין שום שלט שמורה שזוהי סככה לנכים בלבד. המקום נראה עלוב כל כך. אני אקנה פח צבע וכמה מברשות, ואצבע בעצמי".
גולן לקס מנגישות ישראל-חדרה הוסיף: "סככת הנכים מיועדת לאנשים עם מוגבלות שמפאת מצבם לא יכולים או מתקשים לרדת לחוף. לצערי סככת הנכים הפכה לסככה שאין בה מקום לנכים. אין זה תפקיד האדם עם המוגבלות להזיז אנשים מהסככה ולהתעמת איתם.
עיריית חדרה משקיעה כספים בתקופה האחרונה בקמפיין עם הכותרת 'ילדים מיוחדים זו ברכה', קמפיין מבורך, חבל שהיא רק קוטפת לייקים על גבם של הילדים במקום באמת להתייחס אליהם בפועל כברכה ולהנגיש את החופים והעיר עבורם. לעיריית חדרה יש שני חופים בסך הכול, לצערנו גם לאחר מאבק של 20 שנה בנושא ודוחות לראש העירייה מראשית הקדנציה, טרם הונגש חוף כפר הים. מועדון צופי הים שמשמרת את ילדי העיר גם כן לא נגיש וללא שירותי נכים, אז נכון שהעירייה מחויבת להנגיש רק חוף אחד אבל ערים אחרות מנגישות יותר".
מהעירייה נמסר: "על פי חוק, העירייה מחויבת לחוף רחצה נגיש אחד ובחדרה החוף הנגיש הכולל חניות לנכים, סככה נגישה, שביל גישה למים וכיסא נגיש עד למים, הוא חוף גבעת אולגה. למעלה מהנדרש גם בחוף כפר הים יש כסא נגיש עד למים. מנהל אגף החופים, החליט לשפץ לאלתר את הסככה בחוף כפר הים וזאת למעלה מהנדרש בחוק. צר לנו שפוליטיקאים מתוסכלים מנסים לייצר מהומה על לא מאומה".
לעדכונים: חדשות חדרה