הפועל חדרה החתימה לאחרונה שלושה משחקני הנוער הבולטים שלה לחמש שנים. מדובר בבלם אביב לין, המגן רון אונגר והקשר ליאב פרדה.
1 צפייה בגלריה
השחקנים הצעירים, לין, פרדה ואונגר
השחקנים הצעירים, לין, פרדה ואונגר
השחקנים הצעירים, לין, פרדה ואונגר
(צילום: באדיבות הפועל חדרה)
קראו עוד:
לין ואונגר כבר זכו לקראת סיום העונה שעברה לקבל דקות הראשונות על כר הדשא במדי הקבוצה הבוגרת. המהלך מהווה חלק מרכזי מהחזון של המועדון – להעלות כמה שיותר שחקני נוער לקבוצה הבוגרת במטרה ליצור שלד לעתיד ולהזדקק פחות לשחקני רכש.

ראש מורם

מי שמקפיד להוביל את המהלך לקידום הצעירים הוא היו"ר אורן גולן שרואה בפרויקט הזה את אחד הדברים החשובים בתפעול המועדון, שיניב בעתיד רווח מקצועי ואף כלכלי וכל זה בשאיפה שבעתיד יכלול הסגל של הקבוצה הבוגרת רוב של שחקני בית.
"הדרך שלנו מאוד ברורה, ואנחנו נמשיך בה עם ראש מורם והמון גאווה", מבהיר גולן. "מחלקת הנוער חשובה לנו לא פחות מהקבוצה הבוגרת. העובדה שיותר ויותר שחקנים, גם בגילאים הצעירים, בוחרים להגיע לפה מלמדת יותר מהכל על המגמה שאנו עוברים כמועדון".


מנחם קורצקי: "בשיחות שלי עם אורן תמיד עולה נושא הצעירים. זה חשוב לי מאוד גם באופן אישי כחלק מהמוטו המקצועי שלי. בהמשך אין לי ספק שיגיעו התוצאות ואיתן ההצלחות"
אל אותה המגמה מצטרף גם המאמן מנחם קורצקי שמקפיד להתעדכן בנעשה בקבוצת הנוער ושם לעצמו למטרה לכלול כמה שיותר שחקנים ממנה בסגל שלו מה שכבר קורה בפועל עם חידוש האימונים לקראת העונה הבאה. "בשיחות שלי עם אורן תמיד עולה נושא הצעירים", אומר קורצקי. "זה חשוב לי מאוד גם באופן אישי כחלק מהמוטו המקצועי שלי. כדי לקדם את המועדון יש לבנות פה תשתית חזקה המבוססת על השחקנים הצעירים אותם צריך לטפח. בהמשך אין לי ספק שיגיעו התוצאות ואיתן ההצלחות. המטרה היא לבנות תשתית טובה לעוד הרבה שנים קדימה".

טיפת מזל

מי שקיבל את המפתחות בחודש מאי 2020 לאימון קבוצת הנוער המשחקת בליגת העל הוא המאמן רון קלר שמוערך מאוד במועדון. קלר, מורה לחינוך גופני, עובד במועדון מזה 17 שנה בהן קטף הצלחות רבות. בין היתר אימן את קבוצת הבוגרים עוד כששיחקה בליגה א'. שימש כעוזר מאמן בליגת העל ולעיתים כמאמן ראשי זמני, ואימן את קבוצת נערים א' והוביל אותה לליגת העל כקבוצה הבולטת במחוז הצפוני של הליגה הארצית.


מאמן קבוצת הנוער, רון קלר: "אני מסכים שאלמלא הקפאת הירידות בעונה שעברה ההצלחה אולי הייתה נמנעת. אבל זה מה שקרה ואנחנו שמחים שזכינו מההפקר. אין ספק שמיצינו את הנושא בצורה הטובה ביותר"
לפעמים מה שצריך זה קצת מזל. את עונת 2019/20 סיימה קבוצת הנוער של חדרה במקום האחרון בטבלת ליגת העל. החלטת הנהלת ההתאחדות לכדורגל להקפיא את הירידות, בעקבות מגיפת הקורונה, אפשרה לחדרה לשחק עונה נוספת בליגת העל. הסגרים הובילו לעונה שונה. הליגה התנהלה במסגרת סיבוב אחד ולאחריה פלייאוף תחתון ועליון בו התברגה חדרה במקום החמישי. "אני מסכים שאלמלא הקפאת הירידות בעונה שעברה ההצלחה אולי הייתה נמנעת", אומר קלר. "אבל זה מה שקרה ואנחנו שמחים שזכינו מההפקר. אין ספק שמיצינו את הנושא בצורה הטובה ביותר".
הפכתם מקבוצת תחתית לקבוצת צמרת.
"בנינו קבוצה המושתתת על שחקנים שגדלו במועדון לעומת שנים קודמות שהבאנו רכש. האמנו בחומר המקומי שאת חלקו הגדול אימנתי. שיתוף הפעולה עם אורן גולן והמאמנים עזר ותרם לכך ששחקנים האמינו שהם יתקדמו לבוגרים, איתם גם התאמנו לעיתים, וזה תרם להם רבות למוטיבציה. הצלחנו להביא זר איכותי שתרם לנו המון. הצוות של הנוער עובד שנים יחד ובאותו ראש וזה גם מקרין על הקבוצה".
אסף נימני מונה לא מכבר לעוזרו של קורצקי. למה לא אתה?
"קודם כל אני מאחל לאסף ולקבוצה הבוגרת הצלחה גדולה ועונה מוצלחת. לי טוב בתפקיד שלי. יש לי סיפוק אדיר מאימון קבוצת הנוער וזה תפקיד שאני אוהב ורוצה".
מה ההבדל בין אימון נוער ובוגרים?
"עיצוב השחקנים לעתיד הוא ההבדל הגדול והמשמעותי. מעבר כמובן להבדל בתקציבים ובלחצים. הלימוד, העיצוב והחינוך באים הרבה יותר לידי ביטוי בקבוצת הנוער".
תוך כמה שנים להערכתך נראה חמישה שחקני בית בהרכב הקבוצה הבוגרת?
"המועדון עובד לילות כימים על מנת להגיע למצב שרוב הסגל יתבסס על שחקני בית. זה תהליך שייקח מספר שנים. כולנו תקווה שבשלוש-ארבע השנים הקרובות המועדון ימשיך לתקוע יתד בכל הגילאים בליגות וזה יספק את אותם שחקנים שיהיו מזוהים כשחקני בית בקבוצה הבוגרת".
איך שיתוף הפעולה עם קורצקי?
"שיתוף הפעולה שלנו עם קורצקי ושאר הצוות מצוין ומעל הכל עם אורן שהוא הדמות המקצועית שמולה אני עובד. אנחנו נענים לכל הבקשות. אנחנו עומדים בכל עת לרשות ולצרכיה של הבוגרות".
לעדכונים: חדשות חדרה