כחודש בלבד לאחר מתקפת הסייבר – המרכז הרפואי הלל יפה חזר לפעילות סדירה.
1 צפייה בגלריה
הלל יפה. חוזרים לשגרה מלאה
הלל יפה. חוזרים לשגרה מלאה
הלל יפה. חוזרים לשגרה מלאה
(צילום: באדיבות בית החולים)
קראו עוד:
מערכות המידע פועלות, היסטוריה רפואית קיימת, ניתוחים מתבצעים כסדרם, כמו גם מרפאות החוץ ושאר הפעילות של המרכז הרפואי, שהחזיר את השליטה במערכות המידע שלו כחודש בלבד מאז מתקפת הסייבר.
ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי: "הייתה כאן התגייסות יוצאת דופן מהיום הראשון של חטיבת בתי חולים הממשלתיים, משרד הבריאות וגורמים נוספים. תודתי להם והערכתי הרבה לסגל בית החולים שהמשיך לעבוד במקצועיות ובמסירות אין קץ על אף המורכבות שנוצרה".
מתקפת הסייבר על המרכז הרפואי הלל יפה גרמה לנעילת מערכות המידע בבית החולים, שכללה בשלב הראשון העדר גישה להיסטוריה רפואית של המטופלים. ב"הלל יפה" נאלצו למצוא פתרונות ייחודיים ומהירים, שכללו בין היתר, הקמת מערכות חלופיות ומעבר לרישום ידני.
כחודש בלבד לאחר האירוע, חזר בית החולים לפעילות סדירה, כולל בחדרי הניתוח ומרפאות החוץ. יש להזכיר כי בשום שלב לא הייתה פגיעה במערכות רפואיות חיוניות ובית החולים המשיך לתת שירות רפואי למטופלים, תחילה במתכונת מצומצמת, כאקט של משנה זהירות עד להתבהרות האתגר שנוצר, ולאחר מכן, הורחבה הפעילות במהלך החודש עם החזרה ההדרגתית של מערכות המידע. לא דלפו נתוני מטופלים וההיסטוריה הרפואית של המטופלים שוחזרה.
לעדכונים: חדשות חדרה