חצי שנה מאז פרצה הקורונה לחיינו ובמכבי שרותי בריאות בחדרה והסביבה מסכמים את המאבק בנגיף ומודיעים כי הם נערכים לבוא החורף.

עמדת דיגום בחדרהעמדת דיגום בחדרה
עמדת דיגום בחדרה
(צילום: מכבי שירותי בריאות)


על פי נתוני הקופה, מאז פרוץ המגיפה בוצעו בה 4,852 בדיקות קורונה, מתוכן 223 התגלו כחולים מאומתים. 94% מהחולים טופלו בבתיהם באמצעות מרפאת הקורונה המקוונת של הקופה.
עוד בנתונים: הגיל הממוצע של חולי הקורונה בעיר הוא 32. 40% מהחולים המאומתים הם גברים 39% נשים ו 21% ילדים. מתוך כלל החולים המאומתים בעיר, 80% החלימו.
בקופה סיפרו כי כבר עכשיו נערכים למתן מענה למטופלים במסגרת תחלואת החורף ולמבצע חיסוני השפעת. בחורף הקרוב חיסוני השפעת יינתנו הן במרכזים הרפואיים, כפי שהיה בעבר וגם לראשונה, במתנ"סים ובאזורי מסחר מבודדים שיוקצו במיוחד לטובת העניין. המטרה היא למנוע התקהלות במרכזים הרפואיים, תוך שמירה על מרחק ולבצע כמה שיותר חיסונים בזמן קצר ככל הניתן.
סיגל דדון - לוי, ראש מחוז השרון במכבי שירותי בריאות, סיפרה: "אנחנו עם הפנים קדימה, נערכים כבר לחורף הקרוב שיהיה מאתגר יותר כשהוא משלב את תחלואת השפעת והקורונה יחד. אנחנו נערכים לכל התרחישים ומקדמים כבר עכשיו מספר מהלכים בשיתוף עם הרשויות המקומיות כדי להפחית עומסים ולמנוע התקהלות, ובעיקר כדי להמשיך לתת שירות רפואי איכותי ובטוח למטופלים שלנו".
כל העדכונים - חדשות חדרה