צמד השערים שכבש שובל גוזלן ביום שבת בניצחון של הפועל חדרה 0:2 על בני סכנין הזכיר לחובבי הכדורגל, כמה כישרון טמון בו.
1 צפייה בגלריה
שובל גוזלן. "אני בגיל הכי טוב"
שובל גוזלן. "אני בגיל הכי טוב"
שובל גוזלן. "אני בגיל הכי טוב"
(צילום: עוז מועלם)
קראו עוד:
החלוץ המוכשר והנמרץ שבצעירותו ניבאו שיגיע לגדולות קצת איבד את הדרך בשנים האחרונות, והוא מקווה העונה בחדרה לחזור למסלול. "אני שמח. חלוצים חיים על שערים, בזה אתה נמדד. זה חשוב לי לביטחון" הוא אמר בהתרגשות לאחר המשחק.

שאיפות גבוהות

גוזלן (27) חי ונושם כדורגל מלידה בזכות אביו, בבר, שחקן עבר בהפועל טבריה ובית שאן. את הקריירה החל בקבוצת הילדים של עירוני טבריה. כשהיה בן 14 עבר למחלקת הנוער של מכבי חיפה שם התקדם עד לקבוצת הבוגרים לא לפני שכיכב בקבוצת הנוער. בחיפה החליטו להשאיל אותו להפועל תל אביב בקיץ 2014 במטרה שיצבור ניסיון. אלא שלאחר חצי עונה הוא שוחרר משורות האדומים היישר להפועל רעננה ומשם בחזרה לחיפה שם הסתיים הרומן לפני ארבע וחצי שנים. גוזלן הצטרף לעירוני קריית שמונה ומשם למכבי נתניה ממנה הושאל לפאראלימני מליגת העל הקפריסאית. בסיום אותה עונה חזר לישראל והושאל למ.ס אשדוד לעונה ובקיץ 2020 חתם בהפועל חדרה.
השערים שלך שברו בצורת ארוכה של 431 דקות ללא כיבוש במשחק ביתי.
"זה היה חשוב לביטחון לקהל, למאמן, ולכל המערכת. זה נתן שקט. ידענו שזה יגיע. אומנם זה היה ניראה כמו סוג של לחץ, אבל זה לא היה. אני שמח שאני זה שכבשתי ושעזרתי לקבוצה לצאת מהמיני משברון הזה".


"חדרה היא בית. לא נתקלתי במועדון כזה בכל הקריירה. מדברים איתך הכי פתוח, כולם נותנים לך הרגשה של משפחה. כולם תמיד מאחוריך. לפני הניצחון על סכנין לא נלחצנו. ידענו שנצא מהתקופה הזו יחד"
יש לך העונה ארבעה שערי ליגה ושני בישולים. אתה מרוצה?
"אני תמיד שואף ליותר. אבל ברור שאני מרוצה. אני מאמין שבהמשך שחקני ההתקפה האחרים יהיו שותפים לא פחות ממני וזה יבוא לידי ביטוי בעוד נקודות ותוצאות טובות יותר שלנו".
אתה מרוצה שהצטרפת לחדרה?
"הגעתי לחדרה אחרי תקופה לא פשוטה. הגעתי למקום שהחיה אותי מחדש והחזיר לי את השמחה ולא רק מקצועית. הכדורגל בסוף משפיע על הכול. חדרה היא בית. לא נתקלתי במועדון כזה בכל הקריירה. מדברים איתך הכי פתוח, כולם נותנים לך הרגשה של משפחה. כולם תמיד מאחוריך. לפני הניצחון על סכנין לא נלחצנו. ידענו שנצא מהתקופה הזו יחד כי תמיד נתנו לנו את התחושה הזו מלמעלה, מראשי המועדון והצוות המקצועי".
איפה אתה רואה את חדרה בסיום העונה?
"המטרה העיקרית היא להישאר בליגה. כי זאת חדרה, מועדון צנוע שרוצה לשרוד בליגה ומה שיהיה מעבר - בונוס".

חולם נבחרת


ואיפה אתה רוצה להיות בסיום העונה?
"אני הרבה שנים בליגת העל, לא מסתכל רחוק מידי. חי ממשחק לשחק למשחק עם מטרות קבוצתיות ואישיות קרובות. לא אוהב לדבר רחוק".
איך החיבור עם מנחם קורצקי?
"מנחם הגיע לקבוצה כשפחות שיחקתי. הוא נתן לי את הכלים. הבקעתי הרבה שערים מאז שהוא איתנו. הוא מאמין בי וכיף שמאמן מאמין בך. אני רוצה שזה רק ימשיך".
יחסית לגיל שלך עברת הרבה קבוצות.
"זה בטוח לא עזר. אני מאמין שמה שצריך לקרות קורה ואני לא מסתכל יותר מידי אחורה".
יש לך מקום במכבי חיפה?
"אוו, מכבי חיפה היא קבוצה שאהבתי מגיל צעיר. עברתי שם הרבה תקופות טובות עם הרבה שערים. אני אתן את הרספקט לשחקנים מצוינים שבחרו שישחקו שם ורק נישאר לי לאחל להם הצלחה".
הציפיות ממך בכדורגל הישראלי היו גדולות. אתה מרגיש שאכזבת?
"הציפיות היו גבוהות. אם נסתכל על שחקני ההתקפה בליגת העל אז המספרים שלי הם טובים: 44 שערים בליגת העל ועוד שלושה בחו"ל. אני לא חושב שיש עוד הרבה שחקנים בטווח הגילאים שלי עם נתונים כאלה. בכל מקרה זה שמצפים ממני זה טוב. זה עוד לא נגמר. אני בגיל הכי טוב ואני מאמין ומרגיש שזה הולך להתפוצץ כל רגע".
מה השאיפה לעתיד?
"כמה שיותר מספרים לקבוצה, לי. כמה שיותר בישולים שיעזרו לי ולקבוצה וכמובן, להצליח עם הקבוצה הכי גבוה שאפשר שמבחינתי זה פלייאוף עליון וכמה שיותר רחוק בגביע".
שיחקת בקפריסין תהיה עוד גיחה לחו"ל?
"קודם צריך לסיים את העונה בחדרה כמו שצריך. לא אדבר רחוק, זה לא עושה לי טוב. החוזה בחדרה הוא עד סיום העונה. אני נהנה פה מאוד. טוב לי ואם ירצו אותי ברור שאמשיך, אבל זה כבר שייך לסוף העונה. אני יכול להגיד שהרבה זמן לא נהניתי מכדורגל כמו בחדרה. אחרי שסבלתי במקומות אחרים פתאום לבוא לכאן שהכול טוב, מחזיקים ממך ואתה נותן גולים. אין יותר טוב מזה".
נבחרת זה משהו ריאלי?
"החלום הכי גדול. הייתי שחקן הרכב בכל נבחרות הנוער והנבחרת הצעירה. אני מחכה לרגע להגיע לבוגרים. אני יודע שזה קשה, יש שחקנים מצוינים. אני תמיד אוהד של הנבחרת".
שאלה על גיסך, משה פרץ. השתתפת בקליפ לאחד השירים שלו. יהיו עוד גיחות?
"בקטע של זרימה אז בכיף. אני תמיד שמח להתייצב לבד או עם עוד כמה חברים. זאת חוויה".
לעדכונים: חדשות חדרה