שחקן הפועל חדרה, מנשה זלקה, שידוע בפטריוטיות ובאהבתו לארץ, הפתיע במחווה ציונית ומרגשת כשעלה למשחק הראשון של הליגה בשבוע שעבר, מול קבוצת מכבי חיפה, בנעליים רוויות בסממנים ישראליים.
"התרגשתי לעלות עם נעליים שמסמלות את כל מה שהוא חלק ממני". זלקה"התרגשתי לעלות עם נעליים שמסמלות את כל מה שהוא חלק ממני". זלקה
"התרגשתי לעלות עם נעליים שמסמלות את כל מה שהוא חלק ממני". זלקה
(צילום: עוז מועלם)
קראו עוד:
זלקה, קשר אחורי ובלם הקבוצה, כבר ריגש מדינה שלמה כשהדליק משואה ביום העצמאות לפני כשנתיים וזוכה לאהדה רבה, גם בשל העובדה שהקפיא את הקריירה הספורטיבית שלו לטובת שירות צבאי ביחידה מובחרת- 'עורב צנחנים'. כעת, לדבריו ביקש להביא את אהבתו למדינה ואת הערכים שהוא מבקש לקדם לידי ביטוי בנעלי המשחק שלו.
למגרש עלה זלקה כשעל נעליו מצוירת מפת מדינת ישראל, מגן דוד אותיות צה"ל באנגלית, סמל עורב צנחנים וצבעי דגל אתיופיה: "ראיתי ששחקנים כותבים את המספר שלהם על הנעליים, וכל מיני דברים אישיים. חשבתי לעצמי, אם כבר הפועל בליגת העל, למה לא נראה קצת אהבת הארץ וציונות? אם יש לי הזדמנות שכל המדינה תראה את סמל היחידה ששירתי בה והיא חלק ממני ומהווי חיי, אז למה לא? דברים שינקתי מהצבא, אהבת הארץ, קצת להרים את המורל וקצת מסר לנערים שמסתכלים עלינו.
"התרגשתי לעלות עם נעליים שמסמלות את כל מה שהוא חלק ממני. קיבלתי המון תגובות טובות, המון טלפונים, כל החבר'ה מהיחידה התקשרו לפרגן. כשמישהו מאיתנו בליגת העל, בשבילם זה כמו בעבור ישראלים שיש לנו שחקן על בחו"ל"
זלקה - נעליים עם סמליםזלקה - נעליים עם סמלים
זלקה - נעליים עם סמלים
(צילום: שירן חלא כהן)
מי שעיצבה את הנעליים של זלקה היא האמנית שירן חלא כהן (35), בעלת המותגC.H ART: "אני מעריכה כל כך את מנשה, השחקן המדהים שהוא היחיד שמשרת מילואים וכל כך פטריוט, וגם אני כזו, לכן היה מרגש בשבילי להכין לו את הנעליים. המגן דוד למשל, הוא בצבעי דגל אתיופיה וגם סמל הנייק. וזה מנשה בעצם, הוא הכול מהכול, הוא ארץ ישראל היפה בעיניי".
בעלה של חלא כהן, גבי כהן, מגדיר עצמו כאחד האוהדים השרופים של הפועל חדרה: "אני הכי גאה בעולם לעשות לו את הנעליים שביקש, עם כל האלמנטים הציוניים", אמר. "בגלל הפטריוטיות שלו, בגלל הבנאדם שהוא, בגלל האהבה העזה שיש לו למדינה. אלו הנעליים הכי מהנות שיכולנו לעשות".
כל העדכונים - חדשות חדרה